اهدای اعضای دختر ۱۸ ساله نجف آبادی
اهدای اعضای دختر ۱۸ ساله نجف آبادی

 مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت: با گذشت و ایثار خانواده الهه داوری دختر جوان ۱۸ ساله نجف‌آبادی به چهار بیمار نیازمند فرصتی دوباره برای زندگی بخشیده شد. مریم خلیفه‌سلطانی در این ارتباط اظهار داشت: الهه داوری ۱۸ ساله ساکن نجف‌آباد که بر اثر سانحه تصادف، دچار مرگ مغزی شده […]

 مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت: با گذشت و ایثار خانواده الهه داوری دختر جوان ۱۸ ساله نجف‌آبادی به چهار بیمار نیازمند فرصتی دوباره برای زندگی بخشیده شد.

مریم خلیفه‌سلطانی در این ارتباط اظهار داشت: الهه داوری ۱۸ ساله ساکن نجف‌آباد که بر اثر سانحه تصادف، دچار مرگ مغزی شده بود از بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد به مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان انتقال یافت.

وی افزود: با اعلام مرگ مغزی مرحوم الهه داوری از سوی پزشکان، طی صحبت‌های انجام شده در خصوص پیوند اعضای بدن این فرد به بیماران نیازمند، خانواده این جوان ۱۸ ساله رضایت خود را برای اهدای اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اعلام کردند.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان تصریح کرد: بعد از انجام مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، وی تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و کلیه‌ها و کبد این بیمار مرگ مغزی به بیمارستان شیراز منتقل شد.

وی افزود: همچنین با اهدای قلب این بیمار مرگ مغزی و پیوند آن در بیمارستان شهید چمران اصفهان به بیماری نیازمند که از نارسایی قلب در رنج بود حیاتی دوباره بخشیده شد.

گفتنی است اعضای قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه‌ها، کبد، روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌ها می‌باشد که علاوه بر این اعضا، برخی از بافت‌های بدن از مله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.

منبع:فارس