اولین گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان در نجف آباد
اولین گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان در نجف آباد

اولین مراسم گرامیداشت سالروز درگذشت مهدی آذر یزدی نویسنده مشهور کودکان و نوجوانان و روز ادبیات این قشر به همت جمعی از نویسندگان،شعرا و فعالین عرصه فرهنگ و ادبیات نجف آباد به میزبانی خانه هنرمندان این شهر برگزار شد. در این مراسم که با سخنرانی کوتاه فرامرز رادمنش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این […]

اولین مراسم گرامیداشت سالروز درگذشت مهدی آذر یزدی نویسنده مشهور کودکان و نوجوانان و روز ادبیات این قشر به همت جمعی از نویسندگان،شعرا و فعالین عرصه فرهنگ و ادبیات نجف آباد به میزبانی خانه هنرمندان این شهر برگزار شد.

در این مراسم که با سخنرانی کوتاه فرامرز رادمنش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان آغاز شد یکی از دختران خردسال به شاهنامه خوانی پرداخت که این امر در کنار اجرای موسیقی زنده فلوت توسط یکی دیگر از کودکان هنرمند با استقبال چشمگیر حاضرین در این برنامه همراه شد.

اکرامیان عضو شورای شهر نجف آباد نیز در این مراسم با پر اهمیت خواندن مبحث کار در حوزه کودک و نوجوان اضافه کرد:« تغییر مداوم و ناگهانی برخی سیاستهای موجود در این بخش بعضا زمینه ساز ایجاد سردرگمی و بی برنامگی در فعالیت های مرتبط با این بخش مهم شده و باید با نگاهی آینده نگر بر روی ساخت صحیح شخصیت و تکفر این گروه به عنوان آینده سازان جامعه اسلامی توجه بیشتری را معطوف کرد.»

در ادامه این برنامه نیز مانا شجاعی نویسنده هشت ساله نجف آبادی به عنوان کوچکترین فعال شهرستان در این بخش یکی از جدید ترین قصه های خود با موضوع کودک و نوجوان را خواند که شکل متفاوت اجرای او در کنار زیبایی متن نوشته شده،تحسین بیشتر شرکت کنندگان در مراسم را به دنبال داشت.

لازم به ذکر است در این برنامه که با همکاری انتشارات مهر زهرا برگزار شد،پور رشیدی مدیر انجمن شعر و ادبیات نجف آباد نیز به عنوان برگزار کننده اصلی برنامه تعدادی از اشعار خود در موضوعات مختلف را برای حاضرین ارائه کرد.

در حاشیه اولین مراسم گرامیداشت ادبیات کودک و نوجوان در نجف آباد نمایشگاهی از آثار منتشر شده نویسندگان این حوزه در شهرستان در محل خانه هنرمندان برپا شده است.

منبع:خبرگزاری ایمنا