بام شهر گلدشت معطل آب مانده
بام شهر گلدشت معطل آب مانده

مدیر پروژه گردشگری بام شهر: عدم تامین منابع آبی پایدار دلیل تاخیر بهره‌برداری از پروژه بام شهر است مدیر پروژه و سرمایه‌گذار مجموعه گردشگری بام شهر گفت: نخستین مجموعه دانش‌محور کشور منتظر اقدام عملی جهت دستیابی به منابع آبی پایدار و قابل برنامه‌ریزی است. رضا جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره […]

مدیر پروژه گردشگری بام شهر:
عدم تامین منابع آبی پایدار دلیل تاخیر بهره‌برداری از پروژه بام شهر است

مدیر پروژه و سرمایه‌گذار مجموعه گردشگری بام شهر گفت: نخستین مجموعه دانش‌محور کشور منتظر اقدام عملی جهت دستیابی به منابع آبی پایدار و قابل برنامه‌ریزی است.

رضا جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت پروژه بام شهر نخستین طرح دانش محوری کشور اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار اصله درخت مثمر و غیرمثمر دو تا پنج ساله در این مجموعه وجود دارد که کمبود منابع پایدار آبی روند اجرایی پروژه را کند کرده و موجب تاخیر در روند اجرایی پروژه شده است.

وی افزود: با تلاش و همکاری شهرداری و شورای شهر گلدشت و تدبیر مدیریت بحران و معاونت عمرانی استانداری موضوع تاکنون مدیریت شده و پیرو قول مساعد و اقدامات عملی عاجل تا پایان فصل جاری زمینه تسریع در روند برنامه‌ریزی و اجرای پروژه فراهم می‌شود.

مدیر پروژه و سرمایه‌گذار مجموعه گردشگری بام شهر تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد عملیات اجرایی و زیرساخت‌های این پروژه شامل جمع‌آوری و خارج کردن حجم عظیم نخاله ساختمانی موجود و عملیات خاک‌برداری، خاک‌ریزی و زیرسازی، احداث و جدول‌کشی خیابان‌های اصلی و جاده‌های دسترسی، تهیه نقشه‌های کامل به صورت دو و سه بعدی، جانمایی و اجرای فونداسیون سازه‌ها و کاشت و نگهداری درختان و ساخت سازه‌های پیش‌ساخته تاکنون انجام گرفته است.

وی ادامه داد: کمبود منابع پایدار آبی و بروکراسی اداری سبب شد که یک فصل‌کاری را از دست بدهیم و در صورت رفع موانع در فصل کاری بعدی سازه‌ها آماده نصب و تکمیل می‌شوند.

جلالی بیان کرد: این یک مجموعه دانش‌محور با فضای رفاهی، تفریحی و آموزشی و مجموعه‌های رستورانی است و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از یک سو و از سوی دیگر شهرداری است، انتظار داشتیم موانع تکمیل این مجموعه سریع‌تر برطرف شود.

گفتنی است، این مجموعه عظیم در زمینی به وسعت ۴۰۰ هزار متر مربع در اراضی کوهستانی شمال شهر زیبای گلدشت (شهرستان نجف‌آباد) در مجاورت جاده کمربندی خمینی‌شهر، نجف‌آباد و در حد فاصل سه شهرستان اصفهان، نجف‌آباد و خمینی‌شهر و سه دانشگاه صنعتی اصفهان، آزاد خمینی‌شهر و آزادنجف‌آباد واقع شده که به صورت B.O.T با همکاری شهرداری گلدشت در دست احداث است و نیز سامانه اطلاع‌رسانی به آدرس WWW.BaameShahr.ir از سال پیش فعال و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.