باند دوم محور علویجه ـ پلیس‌راه اصفهان ـ تهران افتتاح می‌شود
باند دوم محور علویجه ـ پلیس‌راه اصفهان ـ تهران افتتاح می‌شود

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی اصفهان گفت: عملیات احداث باند دوم در ۳۲ کیلومتر از محور علویجه ـ پلیس‌راه اصفهان ـ تهران رو به پایان است. عباس صالحی با اعلام این مطلب اظهار داشت: محور علویجه ـ پلیس‌راه اصفهان ـ تهران یکی از محورهای مواصلاتی پرتردد بوده که از مقطع […]

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی اصفهان گفت: عملیات احداث باند دوم در ۳۲ کیلومتر از محور علویجه ـ پلیس‌راه اصفهان ـ تهران رو به پایان است.

عباس صالحی با اعلام این مطلب اظهار داشت: محور علویجه ـ پلیس‌راه اصفهان ـ تهران یکی از محورهای مواصلاتی پرتردد بوده که از مقطع روبروی پلیس‌راه اصفهان ـ تهران منشعب شده و تا شهر دهق ادامه دارد و از شهر دهق نیز دسترسی به شهرستان‌های گلپایگان و نجف‌آباد امکان‌پذیر است.

وی افزود: عملیات احداث باند دوم در این محور از سال ۹۰ مورد توجه قرار گرفته و با اعتبارات در نظر گرفته شده از مجموع طول ۴۶ کیلومتری محور علویجه ـ پلیس‌راه اصفهان ـ تهران، ۱۸ کیلومتر آن آسفالت و به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی در ۱۴.۵ کیلومتر از مسیر نیز توسط پیمانکار در حال پایان است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره‌کل بیان کرد: برای تکمیل احداث باند دوم مسیر یاد شده مراحل طراحی انجام و در حال برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با اینکه در ۱.۵ کیلومتر ابتدای مسیر به دلیل تلاقی با آزادراه کاشان ـ اصفهان نیاز به احداث یک دستگاه پل بزرگ و برای اتصال ایمن به بزرگ‌راه اصفهان ـ تهران نیاز به احداث یک دستگاه تقاطع غیرهمسطح بوده که عملیات طراحی و برآورد آن در حال اجرا است.

صالحی افزود: در حال حاضر برای اجرای این پروژه مبلغ ۹۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای سایر عملیات باقی‌مانده نیز نیازمند ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

منبع:خبرگزاری تسنیم