تجلیل از خانواده شهدای بی‌سیم‌چی لشکر ۸ نجف اشرف
تجلیل از خانواده شهدای بی‌سیم‌چی لشکر ۸ نجف اشرف

مدیر رسانه ای یادواره شهدای مخابرات و بی سیم چی لشکر ۸ نجف اشرف در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد: با حضور جمع کثری از خانواده های معزز شهدا، از شهدای لشکر زرعی ۸ نجف اشرف تجلیل شد. حسین امیرپور، با بیان این که روز جمعه ۱۷ مهرماه یادواره این شهدا در حسینیه حضرت […]

مدیر رسانه ای یادواره شهدای مخابرات و بی سیم چی لشکر ۸ نجف اشرف در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد: با حضور جمع کثری از خانواده های معزز شهدا، از شهدای لشکر زرعی ۸ نجف اشرف تجلیل شد.
حسین امیرپور، با بیان این که روز جمعه ۱۷ مهرماه یادواره این شهدا در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا(س) مجموعه سردار شهید احمد کاظمی نجف آباد، برگزار شد، گفت: در برنامه های جنبی این یادواره، نمایشگاهی از تجهیزات عملیاتی یگان های مخابراتی لشکر زرهی ۸ نجف اشرف و آشنایی با تهدیدات فضای مجازی برگزار شد.
امیرپور با اشاره به اینکه اجرای موسیقی زنده حماسی و رزمی و خاطره گویی فرماندهان دفاع مقدس از دیگر برنامه های این همایش، بود، افزود: در این یادواره از ۲۰۰ خانواده شهدای مخابرات و بی سیم چی این لشکر با اهدای یادبودی تقدیر شد.

در این یادواره، فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف درباره حضور یگان های مخابراتی در دفاع مقدس گفت:بی سیم چی ها در دوران دفاع مقدس در سخت ترین شرایط باید در کنار فرماندهان یگانهای عملیاتی حضور داشتند و در بدترین شرایط باید اینقدر تمرکز داشتند که بتوانند گردان را با توجه به دستورات و هماهنگی ها، هدایت کنند.
سردار محمدتقی امینی، با اشاره به اینکه در نیروهای لشکر زرهی ۸ نجف اشرف، رزمندگانی از استانهای اصفهان، یزد، قزوین و زنجان حضور داشتند، گفت: یک بار لشکر ۸ نجف اشرف در یک محور، دست به عملیات زد. یکی از فرماندهان بزرگ صدام که فرمانده لشکر ویژه زرهی عراق بود در خاطراتش می نویسد وقتی ما هر جا می خواستیم عملیات کنیم رصد می کردیم لشکر ۸ نجف در مقابل ما قرار نگیرد. چون هر گاه این اتفاق می افتاد، دردسر برای ما شروع می شد.
او در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه شهید سردار احمد کاظمی، فرمانده زمان دفاع مقدس این لشکر، یک فرمانده بی نظیر و فرامنطقه ای بود، گفت: سردار سلیمانی که هم اکنون نقشی بسیار حساس و فرامنطقه ای ایفا می کند، از همرزمان و دوستان شهید سردار کاظمی بود. قطعا اگر سردار کاظمی امروز در جمع ما بود مانند ایشان کارها را انجام می داد. لذا ما و همه رزمندگان لشکر ۸ نجف اشرف افتخار می کنیم در لشکری حضور داشتیم که این فرمانده شجاع را داشت.
سردار امینی با اشاره به اینکه ستون فقرات لشکر زرهی نجف اشرف را رزمندگان اعزامی از نجف آباد اصفهان تشکیل می دادند گفت: ثمره این مجاهدت ها این است که در شهرستان ما امروز ۶۵ هزار نفر اعضای خانواده شهید حضور دارند. این شهرستان ۲۴۵ خانواده دارد که دو شهید تقدیم انقلاب کرده است. همچنین ۱۷ خانواده با ۳ شهید در این شهر حضور دارند و ۸ خانواده نیز ۴ شهید تقدیم انقلاب کرده است. در این شهرستان ۶۰ خانواده حضور دارند که تنها فرزند خود را تقدیم انقلاب کرده و ۷۵ خانواده نیز داریم که تنها فرزند ذکور خود را در راه اسلام تقدیم کرده اند.
او با اشاره به اینکه ۴۰۰۰ جانباز در شهرستان نجف آباد حضور دارند از آمادگی جوانان ایران و اسلام برای جانبازی در راه اسلام یاد کرد و گفت: تا زمانی که دشمنان اسلام و انقلاب هستند ما باید آماده رزم باشیم. امروز در عراق، فلسطین و سوریه دارند همدست شده اند و با تمام امکانات بر علیه اسلام فعالیت می کنند. برای همین بچه های همین مردم و یادگاران شهدا اعلام کرده اند پشت سر ولایت با تمام وجود هستند و از اسلام دفاع می کنند.
سردار امینی با اشاره به اینکه هر جایی که فتنه ای وجود دارد، آمریکا دخالت دارد، گفت: نزدیک به ۵ سال است جنگ را به سوریه تحمیل کرده اند، تمام منابع مالی را بسیج کرده اند و بدترین جنایات را بر سر مردم آن کشور می آورند. اگر جمهوری اسلامی و رزمندگان حمایت نمی کردند، سرنوشت عراق و سوریه چیز دیگری بود. با مجاهدت و ایثار فرزندان شما، دشمن شکست خورده است.
وی همچنین به فاجعه منا اشاره کرد و گفت: برخی کشورهای منطقه با جنایاتی که انجام می دهند، سعی می کنند حواس ملت ها را از اتفاقاتی که در سوریه و عراق می افتد، پرت می کنند. دولت عربستان این جنایت را انجام داد و مطمئن باشد گور خود را با این کار کند و باید شکست خود را بپذیرد. حضرت آقا نهیب زدند که جمهوری اسلامی در صورت ادامه این روند، خشن و سخت جواب می دهد

این فرمانده لشکر با اشاره به اینکه امروز کشور از همه لحاظ نسبت به دوران دفاع مقدس آماده تر است، گفت: ولی برخی می گویند این نسل، آن نسل رزمنده نیست، ما این را قبول نداریم. آن زمان فقط یک شبکه ۱ و ۲ بود که برای جوانان برنامه داشت. کجا اینترنت و موبایل داشتیم؟ امروز بچه هایی که آماده جهاد هستند، دائم زیر هجمه های فرهنگی غرب و شرق قرار دارند. موبایل را که روشن می کنید چه بخواهید چه نخواهید هزاران پیامک می آید. برخی می گویند این بچه های انقلابی، پاک و آماده شهادت با نسل قبل فرق دارد. این حرف دشمن است. حضرت آقا فرمودند کار را به جوانان بسپارید، زیرا ما جوانان را قبول داریم.
سردار امینی در ادامه گفت: ما زمان جنگ رزمندگان را می دیدیم و هم امروز جوانان این کشور را می بینیم. خدا شاهد است امروز بچه های ملت جا پای جای شهدا می گذارند. احساس می کنیم خون آنها در رگ اینهاست. انشالله ما بتوانیم این راه را ادامه دهیم. این نسل، همان نسل است. مادران و پدران شهدا مطمئن باشند خون شهدا در رگ های رزمندگان خروش دارد و هر روز بر عظمت مسلمانان اضافه می شود و اسلام گسترش می یابد.
گفتنی است در این یادواره، حسناتی، امام جمعه نجف آباد نیز با بیاناتی از مقام شامخ شهدا، به خصوص شهدای بی‌سیم‌چی و مخابرات لشکر ۸ نجف اشرف یاد کرد.

منبع:خبر آنلاین