ترویج فرهنگ کتابخوانی با همکاری امام جمعه نجف‌آباد
ترویج فرهنگ کتابخوانی با همکاری امام جمعه نجف‌آباد

مدیر موسسه شهید کاظمی و کارگزار کتابشهر نجف‌آباد ترویج فرهنگ کتابخوانی را یکی از مهمترین دغدغه‌های کتابشهر ایران خواند و گفت: کتابشهر نجف آباد با همکاری امام جمعه، شیوه نوین و موثری را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرا کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، حمید خلیلی، مدیر موسسه و انتشارات شهید کاظمی و کارگزار کتابشهر […]

مدیر موسسه شهید کاظمی و کارگزار کتابشهر نجف‌آباد ترویج فرهنگ کتابخوانی را یکی از مهمترین دغدغه‌های کتابشهر ایران خواند و گفت: کتابشهر نجف آباد با همکاری امام جمعه، شیوه نوین و موثری را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرا کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حمید خلیلی، مدیر موسسه و انتشارات شهید کاظمی و کارگزار کتابشهر نجف‌آباد با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از دغدغه‌های همیشگی ما در کتابشهر بوده است، ادامه داد: امسال ۵۰ نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در نقاط مختلف شهرستان نجف آباد برگزار کردیم که یکی از نمایشگاه‌های دائمی در جوار مصلی نماز جمعه شهر برپا شد.

به گفته خلیلی، ابتکار دیگر کتابشهر نجف آباد، تبلیغ کتاب از طریق تریبون نماز جمعه است، وی درباره این طرح گفت: با همکاری امام جمعه شهر از پشت تریبون نماز جمعه تازه‌های نشر و کتاب‌های مفید را معرفی می‌کنیم که این طرح از جمله طرح‌های ابتکاری است که می‌تواند الگو مناسبی برای سایر ائمه محترم جمعه کشور باشد.

*همنشینی کتاب و نماز جمعه

این فعال فرهنگی ادامه داد: البته در نماز جمعه فقط به معرفی کتاب اکتفا نمی‌کنیم، بلکه عرضه کتاب‌های معرفی شده نیز از محورهای اساسی این طرح بوده است، برای همین نماگزاران محترم می‌توانند پس از پایان نماز در همان محل مصلی به نمایشگاه کتاب کتابشهر سر بزنند و کتاب‌های مورد نیاز خود را با تخفیف‌های ویژه تهیه کنند.

وی برگزاری چهار دوره مسابقه کتابخوانی در شهرستان نجف‌آباد را از دیگر برنامه‌های این مرکز در سال جاری خواند و تصریح کرد: امسال همزمان با ماه مبارک رمضان اولین دوره جدید از مجموعه برنامه‌های معرفی «کتاب ماه» با عنوان «مفتاح الحیاه» برگزار شد، در این مسابقه به ۷ نفر از برگزیدگان کمک هزینه سفر به کربلای معلی و مشهد مقدس و پنج بسته ویژه فرهنگی اهدا شد.

کارگزار کتابشهر نجف با بیان اینکه امسال همچنین در داخل کتابشهر نجف آباد، پردیس‌های فرهنگی متناسب با موضوعات و نیازهای اقشار مختلف خانواده‌های ایرانی ایجاد کرده‌ایم، اظهار داشت: با راهنمایی‌های مدیران محترم موسسه فضای فروشگاه را بر حسب موضوعات تقسیم کرده‌ایم تا مراجعه کنندگان به سهولت بتوانند محصولات مورد نیاز خود را انتخاب کنند، مثلا در پردیس فرهنگی عفاف و حجاب صرفا کتاب‌ها و محصولات فرهنگی مرتبط با موضوع عفاف و حجاب عرضه می‌شود.

موسسه کتابشهر ایران به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کتاب و محصولات فرهنگی در ایران، از سال ۸۳ تاکنون ۴۰ فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در ۲۱ استان کشور راه اندازی کرده است.