در یک تصادف؛ووشوکار نجف‌آبادی در خطر قطع‌نخاع قرار گرفت
در یک تصادف؛ووشوکار نجف‌آبادی در خطر قطع‌نخاع قرار گرفت

محمد حقیقی ووشوکار جوان نجف‌آبادی و از قهرمانان کشور و دارنده مدال طلای مسابقات دانشجویان ایران که به تیم ملی هم دعوت شده بود، بامداد پنجشنبه گذشته دچار حادثه رانندگی شد و خطر قطع نخاح، این جوان ورزشکار را تهدید می‌کند. “حمیدرضا لادور” ملی‌پوش اصفهانی ووشو و از دوستان حقیقی در مورد این اتفاق ناگوار […]

محمد حقیقی ووشوکار جوان نجف‌آبادی و از قهرمانان کشور و دارنده مدال طلای مسابقات دانشجویان ایران که به تیم ملی هم دعوت شده بود، بامداد پنجشنبه گذشته دچار حادثه رانندگی شد و خطر قطع نخاح، این جوان ورزشکار را تهدید می‌کند.
“حمیدرضا لادور” ملی‌پوش اصفهانی ووشو و از دوستان حقیقی در مورد این اتفاق ناگوار به ایمنا گفت: محمد حقیقی عنوان‌دار چندین دوره مسابقات کشوری است و همین هفته گذشته در هفته نخست لیگ به عنوان بهترین بازیکن کشور از نظر فنی معرفی شد.
وی افزود: پای محمد به دلیل آسیب تاندون‌هایش در گچ بود و دوستانش برای اینکه روحیه‌اش عوض شود او را برای تفریح به بیرون شهر برده بودند. ساعت ۱:۳۰ بامداد پنجشنبه، ماشین آنها در جاده تیران به نجف‌آباد چپ می‌کند و متأسفانه دو نفر از سرنشینان ماشین در کما هستند و محمد نیز از پشت روی زمین می‌افتد و دو مهره کمرش می‌شکند و به نخاعش فشار می‌آورد.
لادور ادامه داد: همان شب او را به بیمارستان می‌برند و دکتر تأکید می‌کند که احتمال قطعی نخاع وجود دارد و وی حتماً باید جراحی شود. عمل اول حقیقی انجام شده و هنوز در ICU بیمارستان شریعتی بستری است و به هوش نیامده است.

کاویان: بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد دستگاه MRI نداشت
“جواد کاویان” مربی محمد حقیقی نیز در گفتگو با ایمنا در مورد حادثه‌ای که برای شاگردش پیش آمده است گفت: به دلیل عبور یک سگ از جلوی پرایدی که محمد و دوستانش در آن بودند، راننده برای اینکه به سگ برخورد نکند به حاشیه جاده می‌رود و ماشین چپ می‌کند و محمد از ماشین به بیرون پرتاب می‌شود.

ارسال مدارک ووشوکار نجف‌آبادی برای پروفسور سمیعی
وی بیان داشت: متأسفانه اورژانس دیر به محل حادثه می‌رسد. محمد را اول به بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد می‌برند، بعد به بیمارستان شهید صدوقی اصفهان و الان هم در بیمارستان شریعتی اصفهان بستری است. متأسفانه چون بیمارستان منتظری نجف‌آباد دستگاه MRI نداشت وی را به اصفهان منتقل کردند. متأسفانه الان از کمر به پایین حس ندارد اما پزشکان امیدوارمان کرده‌اند که به شرایط عادی برمی‌گردد.
کاویان گفت: ما داریم مدارک محمد را آماده می‌کنیم که برای پروفسور سمیعی ارسال کنیم و امیدوارم خدا کمکش کند و بهبود پیدا کند.

مسئولان ورزش نجف‌آباد وضعیت حقیقی را پیگیری نکردند
وی با گلایه از مسئولان ورزش شهرستان نجف‌آباد افزود: من مشکل محمد را به مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان نجف‌آباد و هیئت ووشو شهرستان اطلاع دادم ولی دریغ از یک تماس تلفنی که جویای حال محمد شوند درحالی که اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان و هیئت ووشو استان مرتب پیگیر هستند. محمد پدرش را از دست داده است و من پیگیر کارهایش هستم ولی مسئولان شهرستان هیچ پیگیری در این زمینه نداشته‌اند.
کاویان ادامه داد: این در شرایطی است که حتی ملی‌پوشانی از جمله حمیدرضا قلی‌پور و مربی و سرپرست تیم ملی هم با ما تماس گرفتند و جویای حال محمد شدند.
اما برای پیگیری صحت و سقم ادعاهای مربی این ووشوکار با “محمدعلی سلیمانی” رئیس هیئت ووشو شهرستان نجف‌آباد تماس گرفتیم.

سلیمانی: این اتفاق را از زبان شما می‌شنوم
سلیمانی در این زمینه به ایمنا گفت: هیئت در جریان اتفاقی که برای محمد حقیقی افتاده است نیست و من الان وضعیت او را از زبان شما می‌شنوم. من با مربی او تقریباً هر روز در ارتباط هستم اما چنین موضوعی از طرف او مطرح نشده بود.
وی در مورد اینکه کاویان عنوان کرده که هیئت ووشو نجف‌آباد را در جریان این اتفاق گذاشته است ولی این هیئت پیگیری خاصی نکرده است اظهار داشت: من این موضوع را تکذیب می‌کنم. خود من مربی هستم و سانس تمرینی من و کاویان در یک باشگاه و پشت سر هم است ولی ایشان چنین موضوعی را به من اطلاع نداده بود. من حتماً وضعیت محمد حقیقی را پیگیری خواهم کرد.

طباطبائی: معاون ورزش اداره به دیدار ووشوکار بستری رفت
“محمد طباطبائی” رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نجف‌آباد نیز در گفتگو با ایمنا در این مورد اظهار داشت: نماینده ما امروز به بیمارستان شریعتی اصفهان می‌رود تا با پزشک حقیقی صحبت کند و شرایط را به ما اطلاع دهد تا ببینیم چه کاری از دست ما برمی‌آید.
وی در مورد صحبت‌های مربی این ووشوکار و انتقادی که به عدم پیگیری وضعیت حقیقی از سوی این اداره داشت افزود: من تعجب می‌کنم که کاویان همیشه حقیقی را ورزشکار شهرستان تیران و کرون معرفی می‌کند و حالا ایشان را زیرمجموعه اداره ورزش و جوانان شهرستان نجف‌آباد می‌داند؛ البته این موضوع مهم نیست و ما هر کاری از دست‌مان برآید برای حقیقی انجام می‌دهیم.
طباطبائی گفت: ما پیگیر امور حقیقی هستیم و معاون ورزش ما هم روز گذشته به ملاقات وی رفت و تلفنی به من گفت چون حقیقی در بخش ICU بستری است کسی نمی‌تواند به ملاقات حضوری او برود. ما منتظر هستیم که ببینیم وضعیت او چطور می‌شود و از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

منبع:ایمنا