تعطیلی کار مردم به نام امام مردم
تعطیلی کار مردم به نام امام مردم

پیش از ظهر امروز،مسئولان دستگاه های اجرایی مختلف نجف آباد به همراه پرسنل خود دعوت هستند تا با ترک وظیفه ارائه خدمت به مردم، در مراسمی که به میزبانی مسجد جامع برای گرامیداشت ۱۴ خرداد، سالروز درگذشت حضرت امام (ره) برگزار می شود، حضور پیدا کنند. ساعت شروع مراسم مذکور که بانی آن شورای هماهنگی […]

پیش از ظهر امروز،مسئولان دستگاه های اجرایی مختلف نجف آباد به همراه پرسنل خود دعوت هستند تا با ترک وظیفه ارائه خدمت به مردم، در مراسمی که به میزبانی مسجد جامع برای گرامیداشت ۱۴ خرداد، سالروز درگذشت حضرت امام (ره) برگزار می شود، حضور پیدا کنند.

ساعت شروع مراسم مذکور که بانی آن شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است، ۱۱ و ۴۵ دقیقه تعیین شده و این بدان معنی است که عملا  مدیران و کارمندانی که در مراسم مذکور حاضر شوند، نزدیک به ۲ ساعت از زمانی را که باید در اداره خود مشغول خدمات رسانی به مردم باشند را از دست خواهند داد.

در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نمایندگان دستگاه های مختلف اجرایی حضور داشته و این مجموعه وظیفه برنامه ریزی در خصوص برپایی ویژه برنامه های مختلف ملی و مذهبی را در هر شهر بر عهده دارد.

معتقد هستیم که برای گرامیداشت شخصیتی مانند امام خمینی (ره) حتی اگر صدها برنامه مشابه نیز برگزار شود، باز کم کار شده ولی انتقاد اصلی و روشن ما به این اقدام، انتخاب ساعت  برگزاری آن همزمان با ساعات اداری است که پیش از این در خصوص برگزاری مراسم ترحیم مادر یکی از مدیران زحمتکش شهر نیز بدان پرداخته بودیم.

آمادگی داریم پاسخ قانع کننده مسئولان شهر در خصوص تکرار چنین برنامه ریزی هایی را از طریق همین رسانه به اطلاع افکار عمومی برسانیم؛ واقعا شاید دلیل مدیران محترم آنقدر منطقی و صحیح باشد که ما را نیز قانع کرده و  از “دردسرهای متعدد” انتقاد به چنین اقداماتی رها سازد.

ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می رسد که در شرایطی که به اذعان بسیاری کارشناسان، کشور ما دارای بیشترین حجم تعطیلات رسمی و غیر رسمی بوده و بازدهی دستگاه های دولتی بسیار پایین ارزیابی می شود، آیا این گونه برنامه ریزی ها که هر از چند گاهی بخش  قابل توجهی از ساعات اداری را به خود مشغول می کند، ضرورتی خواهد داشت؟

به نظر بهترین کار در چنین مواردی تعیین ساعات غیر اداری جهت تشکیل چنین جلساتی خواهد بود که در آن افراد بر اساس احساسی درونی و یک وظیفه در نشست ها حاضر شده و کمترین بار مالی نیز از نظر پرداخت اضافه کاری و دیگر هزینه ها بر بدنه بیت المال وارد گردد.

مطمئنا شخصیتی مانند حضرت امام خمینی (ره) نیز هیچ گاه حاضر نمی شدند که به خاطر تکریم ایشان، کار مردم در ادارات دولتی حتی برای لحظه ای بر زمین مانده و ارباب رجوعی که با هزاران زحمت و مشکل، وقت محدودی را به انجام امور اداری اش اختصاص داده، به دلیل نبود مدیر و یا برخی کارمندان، امکان حل مشکلش را پیدا نکند.