توضیحات شهرداری نجف آباد در مورد بهسازی تصاویر شهدا+تصاویر
توضیحات شهرداری نجف آباد در مورد بهسازی تصاویر شهدا+تصاویر
مدیر ارتباطات و اموربین الملل شهرداری نجف‌آباد گفت: از ماه‌ها پیش بهسازی تصاویر شهدا و تعدادی از نمادهای موجود در گلزار شهدا در دستور کار قرار گرفته ، این کار طی یک بسته طراحی  چند مرحله ای  برنامه‌ریزی و اجرایی گردید.

توضیحات شهرداری نجف آباد در مورد بهسازی تصاویر شهدا+تصاویر

پایگاه خبری شهرداری: مدیر ارتباطات و اموربین الملل شهرداری نجف‌آباد گفت: از ماه‌ها پیش بهسازی تصاویر شهدا و تعدادی از نمادهای موجود در گلزار شهدا در دستور کار قرار گرفته ، این کار طی یک بسته طراحی  چند مرحله ای برنامه‌ریزی و اجرایی گردید.

ابراهیم رضایی به عنوان اولین مرحله طراحی بهسازی تصاویر گلزار شهدای نجف آباد به طراحی، ساخت و نصب تصاویرحضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) در سردر ورودی گلزار شهدا  اشاره کرد که در حال حاضر مراحل پایان ساخت خود را پشت سر می‌گذارد.
وی با تقدیر از  همکاری بنیاد شهید در این روند بیان داشت: با توجه به یکسان‌سازی قبور شهدا طی سال‌های گذشته که به عنوان اقدامی ملی انجام گرفت، تابلوهای بالاسر شهدا حذف شده بود و به همین دلیل به عنوان دومین اقدام، طراحی و ساخت تابلوهای قبور در دستور کار قرار گرفت.

رضایی از انجام  این طرح در مزار شهدای اصفهان و تعداد دیگری از شهرهای کشور سخن گفت و ادامه داد: تمامی تصاویر شهدا از بنیاد شهید گرفته شد و در مواردی که نیاز به مرمت تصویر یا افزایش کیفیت آن بود، کار گرافیکی مورد نیاز انجام گرفت و تابلوها به تدریج ساخته و نصب شد.
مدیر ارتباطات و اموربین الملل شهرداری نجف‌آباد درج تصویری بزرگ و واضح از شهید در یک طرف تابلو و تصویری کوچکتر در پشت آن را دیگر ویژگی تابلوها دانست و ضمن اشاره به تاثیر این موضوع در پیدا کردن راحت‌تر مزار یک شهید بیان داشت :  یکی دیگر از بخشهای طراحی را نوسازی تابلوهای مربوط به شماره قطعات قبور شهدا به کمک طراحی جدید که در آن  تصویری از امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله) همراه با جمله‌ای تاریخی و خاطره انگیز از حضرت امام(ره) در مورد شهدا درج شده است که مشاهده آن می‌تواند خاطرات دوران دفاع‌مقدس را برای مخاطبان زنده کند.

رضایی مرحله آخر این طراحی را مربوط به نوسازی تابلوهایی که لابه‌لای مزار شهدا به انعکاس پیام‌ها و جملات ارزشی اختصاص پیدا کرده است عنوان داشت که  طراحی متفاوتی برای آن در نظر گرفته شده و بهسازی آنها در دستورکار قرار گرفته است.

گلزار شهدای نجف آباد

گلزار شهدای نجف آباد

توضیحات شهرداری نجف آباد در مورد بهسازی تصاویر شهدا+تصاویر