توقف چندین ماهه ادامه ساخت زیر گذر دانشگاه آزاد نجف آباد
توقف چندین ماهه ادامه ساخت زیر گذر دانشگاه آزاد نجف آباد

خبرگزاری ایمنا: عملیات احداث زیر گذر دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد که در سالهای اخیر نشیب و فراز های مختلفی را تجربه کرده در حال حاضر به دلیل کمبود بودجه و عدم آزاد سازی زمین های اطراف آن متوقف شده که این امر گره ترافیکی این منطقه پر رفت و آمد را پیچیده تر از […]

خبرگزاری ایمنا: عملیات احداث زیر گذر دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد که در سالهای اخیر نشیب و فراز های مختلفی را تجربه کرده در حال حاضر به دلیل کمبود بودجه و عدم آزاد سازی زمین های اطراف آن متوقف شده که این امر گره ترافیکی این منطقه پر رفت و آمد را پیچیده تر از گذشته کرده است.

02

به گزارش خبرنگار ایمنا از نجف آباد این زیر گذر که به صورت یک تقاطع شبدری طراحی شده در صورت تکمیل و بهره برداری نقش مهمی در تسهیل رفت و  آمد های روزانه به مراکزی مانند دانشگاه آزاد، ویلاشهر و شهرک های صنعتی کاوه و منتظریه در کنار  مسیر مواصلاتی نجف آباد به خمینی شهر ایفا خواهد کرد.

در حال حاضر از مجموع عرض نزدیک به ده متری این زیر گذر در بخش بالایی،نیمی از مسیر به دلیل ادامه عملیات اجرایی آن مسدود شده که این امر خودروهای سبک و سنگین تردد کننده در مسیر پر رفت و آمد و خطر ناک خمینی شهر به نجف آباد را با تنگ شدن ناگهانی مسیر و خطرات مختلف روبه رو کرده که این امر در زمان تاریک شدن هوا تشدید می شود.

علاوه بر مشکل کمبود بودجه بخشی از زمین های دانشگاه آزاد و باغات مجاور این طرح نیز باید  آزاد سازی شوند که این امر با وجود اعلام آمادگی هر دو قسمت هنوز اجرایی نشده و دانشگاه آزاد در این راستا تنها اقدام به جابه جا کردن درب ورودی خود به بخش جنوبی و تعطیل کردن قسمت هایی مانند پست برق خود در این بخش کرده است.

لازم به ذکر است که سر در اصلی دانشگاه آزاد در این قسمت که هنوز نیز خروج خودروهای اداری از آن ادامه دارد برای انجام کامل طرح باید نزدیک به هفتاد متر به عقب تر برده شود.

لازم به ذکر است که به گفته یکی از مدیران پروژه تاکنون برای انجام این طرح نزدیک به پانصد میلیون تومان هزینه شده و اتمام مراحل باقیمانده آن نیز به همین میزان بودجه نیازمند است و هر روز تاخیر در انجام آن با توجه به هزینه های ثابت صورت گرفته به صورت روزانه خسارت هایی را متوجه بودجه های عمومی کشور خواهد کرد.

01

شهرک های صنعتی منتظریه و کاوه نجف آباد نیز که در نزدیکی این منطقه قرار گرفته اند سالهاست که از مشکل تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین به داخل مجموعه خود رنج می برند و اجرای چنین طرحی تنها راهکار حل مشکل آنها به شمار می رود.

ایجاد گرد و خاک شدید، از رونق افتادن کسب و کار مغازه های واقع در مسیر اصلی زیر گذر، تشکیل گره کور ترافیکی در ساعات اولیه روز به دلیل مراجعات و همزمان دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد و کارگران شهرک های صنعتی مجاور در کنار بالا رفتن امکان بروز تصادفات جاده ای از جمله مهمترین معضلاتی هستند که عدم بازگشایی این زیر گذر به دنبال داشته است.

در ماههای گذشته گروه های مختلفی از مردم شهرستان ضمن تنظیم طومارهایی با مراجعه به فرمانداری،دفتر امام جمعه و دفتر نماینده مردم در مجلس اعتراض خود را به این امر بیان کرده اند.