تکرار اشتباهاتی که بر روی عظمت حسینیه اعظم نجف آباد سایه انداخته
تکرار اشتباهاتی که بر روی عظمت حسینیه اعظم نجف آباد سایه انداخته

حسینیه اعظم نجف آباد را می توان به جرات یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین مراکز مذهبی نجف آباد در دوران مبارزات قبل از انقلاب،دفاع مقدس و سالهای پس از آن در زمینه های مختلف دانست ولی در سالهای اخیر برخی خروجی های ناصواب آن به شدت بر روی نقاط مثبت این مجموعه سایه انداخته […]

حسینیه اعظم نجف آباد را می توان به جرات یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین مراکز مذهبی نجف آباد در دوران مبارزات قبل از انقلاب،دفاع مقدس و سالهای پس از آن در زمینه های مختلف دانست ولی در سالهای اخیر برخی خروجی های ناصواب آن به شدت بر روی نقاط مثبت این مجموعه سایه انداخته است.

از آخرین این نمونه ها می توان به سخنرانی علی مطهری نماینده مردم تهران در حسینیه طی روزهای اخیر اشاره کرد به طوریکه پس از آن رسانه های مجازی و روزنامه ها مطالب مطرح شده آن را به صورت گسترده ای پوشش داده اند که این کار به موازات طرح نام نجف آباد و این حسینیه بود.

در این میان اتخاذ مواضعی از سوی مطهری که بیشتر به مذاق رسانه هایی مانند بی بی سی و صدای آمریکا خوش می آید، شاید بدترین سهم از این سخنرانی چند ساعته را متوجه شهری مانند نجف آباد کرده باشد. شهری که در طول سالهای پس از انقلاب در بسیاری از موارد با چوب و انگ ضد نظام بودن ضربات متعددی را خورده که آثار آن بر همه روشن است.

چرا باید باز هم ما نجف آبادیها در سطح کشور به عنوان اشخاصی یاقی و ضد ولایت معرفی شویم و بهترین بهانه برای اعمال فشار و محدودیت به دست عده ای مغرض داده شود، آیا مسئولان حسینیه اعظم نجف آباد نسبت به سود و زیان واقعی چنین خروجی هایی از این مکان مذهبی اندیشیده اند؟ واقعا در طول این سالها از اتخاد چنین مواضعی از سوی این آقایان چه بهره و یا برکتی نصیب اقتصاد،فرهنگ و دیگر عرصه های این شهر همیشه مظلوم شده است؟

چرا باید تند روی های امثال علی مطهری به پای مردم مومن و زحمتکش نجف آباد نوشته شود،سود آن را کسانی خارج از این محدوده جغرافیایی برده و تنها آثار سوء و مخرب آن برای این شهر و دیار باقی بماند.

حسینیه اعظم در سالهای اخیر در کنار دعوت از چنین شخصیت های به اصطلاح تندرویی، در برد اطلاع رسانی خود نیز همواره مطالبی را منعکس می کند که می توان مانند آن را تنها در رسانه های سلطنتی انگلیس و یا وابسته به آمریکا پیدا کرد.

در بین این به اصطلاح اخبار و مطالب روز که اکثرا نیز از سایت های معاند و یا روزنامه های معلوم الحال داخلی انتخاب می شوند،می توان مطالبی مانند توهین به شخص اول مملکت و دیگر ارزشهای آن را مشاهده کرد؛مطالبی که خود این دوستان می دانند در زمان شاه بیان یکی از آنها سالها زندان و شکنجه را برایشان به ارمغان می آورد ولی امروز آقایان در سایه سعه صدر نظام اسلامی بی پروا به بیان آن می پردازند و به خیال خود افکار مردم را روشن می کنند.

امید می رود مدیران ارشد حسینیه اعظم که همه به علاقه به فرهنگ و پیشرفت همه جانبه این دیار شهره هستند در مواضع و رفتار خود تجدید نظر کنند و با پرهیز از تشنج زدایی در سطح منطقه،زمینه ساز پیشرفت سریع شهرمان و جبران عقب ماندگی سالهای اخیر را فراهم کنند.

این پایگاه خبری همچنین آمادگی دارد پاسخ این دوستان به مطالب مطرح شده و دفاع آنان از عملکرد سالهای اخیرشان را به صورت کامل جهت اطلاع مخاطبان خود منعکس نمایند.