تکرار منکر سد معبر زینبیه نجف آباد به نام بزرگترین ناهی از منکر
تکرار منکر سد معبر زینبیه نجف آباد به نام بزرگترین ناهی از منکر

زینبیه نجف آباد همانند سالهای گذشته امسال نیز در سایه کم توجهی مسئولان مربوطه و نبود شجاعت لازم در بین دستگاه های اجرایی بار دیگر به اسم برگزاری مراسم عزای حسینی یک گره کور ترافیکی را به شرق نجف آباد و محدوده خیابان دلشگا و ۲۲ بهمن تحمیل کرده است. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع […]

زینبیه نجف آباد همانند سالهای گذشته امسال نیز در سایه کم توجهی مسئولان مربوطه و نبود شجاعت لازم در بین دستگاه های اجرایی بار دیگر به اسم برگزاری مراسم عزای حسینی یک گره کور ترافیکی را به شرق نجف آباد و محدوده خیابان دلشگا و ۲۲ بهمن تحمیل کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نجف آباد نیوز در این اقدام زینبیه ادامه خیابان ۲۲ بهمن جنوبی از دلشگا به بعد در طی ده روز آینده به صورت کامل مسدود می شود تا از فضای آن برای برگزاری مراسم این مجموعه استفاده شود.

زینبیه (2)

روی دادن این تخلف و منکر مسلم به بهانه ایام عزاداری ا مام حسین (ع) در حالی است که مسئولان مربوطه در دیگر نقاط شهر کوچکترین سد معبری را حتی اگر شامل گذاشته شدن یک سبد خالی هم باشد را با سرعت و شدت مورد پیگیری قرار می دهند ولی در این مورد به دلیل ترس از جو سازی و خوردن انگ هایی مثل ضد دین و مخالف امام حسین بودن،هنوز شجاعت برخورد در بین دستگاه های ذیربط به وجود نیامده است.

وقوع چنین امری می تواند تاثیر بسیار نامطلوبی بر روی اعتقادات دینی مردم و بدبین کردن آنها به اسلام و امام حسین (ع) بر جا بگذارد.

لازم به ذکر است که ساکنین اطراف زینبیه در سالهای اخیر با وجود نارضایتی گسترده ای که از این امر داشته اند از ترس برخورد خشن و غیر منطقی برخی افراد مرتبط با این مجموعه،جرات تنظیم شکایت در محاکم قضایی و دیگر دستگاه ها را به خود نداده اند.

ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می رسد که در چند سال اخیر بارها مسئولان و معتمدان مختلف شهر در این خصوص با بانیان این برنامه در زینبیه صحبت کرده و خواستار جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی شده اند ولی در این مدت نصایح و ارشادات صورت گرفته هیچ گاه موثر واقع نشده است.

با مسدود شدن این مسیر پر تردد علاوه بر مشکلات متعددی که برای مجموعه های خدماتی و ساکنین اطراف زینبیه به وجود می آید،امکان برداشت آب از چاه موجود در این نقطه نیز توسط تانکر های آبرسانی هم از بین می رود.

البته همانگونه در تصاویر گرفته شده در صبح امروز دیده می شود،این مسیر هنوز به صورت کامل بسته نشده ولی مطابق روال سالهای گذشته در چند روز و یا حتی ساعات آینده با تکمیل پوش های زینبیه مسیر مذکور هم به صورت کامل مسدود می شود.

در سال جاری نیز که آب و فاضلاب شهری به صورت جدی کار اجرای بقیه شبکه فاضلاب را در این منطقه شروع کرده و به همین دلیل بسیاری از کوچه ها و معابر نیز مسدود شده اند، این سد معبر مطمئنا مشکلات بیشتری را به وجود خواهد آورد.

فضای فیزیکی زینبیه پیش از این به عنوان یک حمام مورد استفاده قرار می گرفته ولی در سالهای اخیر با تغییر کاربری صورت گرفته در آن به یکی از مکان های برگزاری ویژه برنامه های مذهبی تبدیل شده است.

امید می رود مسئولان مربوط امسال بالاخره طلسم عدم برخورد شجاعانه را بانیان این سد معبر را شکسته و ضمن برخورد با چنین تخلفی از تضییع حقوق مردم نیز جلوگیری کنند.