ثبت تمام موقوفات نجف‌آباد در‌ سامانه جامع موقوفات اصفهان
ثبت تمام موقوفات نجف‌آباد در‌ سامانه جامع موقوفات اصفهان

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف‌آباد گفت: ما در سال جاری متعهد شده‌ایم که تمام موقوفات غیر‌متصرفی شهرستان نجف‌آباد را وارد سامانه جامع موقوفات استان اصفهان کنیم حجت‌الاسلام علی کریمی با بیان اینکه شهرستان نجف‌آباد بالاترین ظرفیت را در راستای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی روی اراضی موقوفات دارد، اظهار کرد: زمین‌ها و اراضی […]

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف‌آباد گفت: ما در سال جاری متعهد شده‌ایم که تمام موقوفات غیر‌متصرفی شهرستان نجف‌آباد را وارد سامانه جامع موقوفات استان اصفهان کنیم

حجت‌الاسلام علی کریمی با بیان اینکه شهرستان نجف‌آباد بالاترین ظرفیت را در راستای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی روی اراضی موقوفات دارد، اظهار کرد: زمین‌ها و اراضی موقوفه آماده و مستعد و ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارند.

وی با بیان اینکه امسال پس از ۱۰ سال توانستیم احکامی که به نفع موقوفات صادره شده بود و اجرایی نشده بودند را اجرایی کنیم، اضافه کرد: اجرای این احکام به عنوان اقدام مؤثری در راستای احیای موقوفات تلقی می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد تصریح کرد: ما در سال جاری متعهد شده‌ایم که تمام موقوفات غیر‌متصرفی شهرستان نجف‌آباد را وارد سامانه جامع موقوفات استان اصفهان کنیم.

وی با اشاره به یکی از تعهدات این اداره ادامه داد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف‌آباد متعهد شده است که تا پایان سال جاری بیش از ۵۰ درصد پیش‌بینی درآمد‌‌های محقق شده شهرستان را وصول کند.

کریمی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی اجرا شده توسط این اداره تاکید کرد: برگزاری مرحله شهرستانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته‌های ترتیل، قرائت، حفظ، اذان، تواشیح و فرا‌خوانی در میان متقاضیان یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره در حوزه مباحث فرهنگی بوده است.

وی افزود: حفظ قرآن در رشته‌های یک جزء، نیم جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل در مقطع شکوفه‌ها به عنوان افراد زیر ۱۶ سال و در مقطع بزرگسالان به عنوان افراد بالای ۱۶ سال برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد با بیان اینکه مرحله شهرستانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در روز ۲۹ آبان ماه سال جاری در شهرستان نجف‌آباد برگزار شده است، گفت: در مجموع ۱۰ هزار نفر در سطح شهرستان نجف‌آباد در سایت اوقاف و امور خیریه ثبت‌نام کرده بودند که ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد در این مسابقات شرکت کردند.

وی با تاکید بر اینکه حدود ۶۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان در این مسابقات از آقایان و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد نیز از بانوان بودند، گفت: طرح ویژه‌ای در راستای حفظ قرآن کریم با عنوان طرح ملی حفظ قرآن کریم از سال ۱۳۹۱ تاکنون در این شهرستان اجرا شده است.

منبع:خبرگزاری فارس