جوابیه تربیت بدنی نجف آباد به مصاحبه یک رزمی کار+ سند
جوابیه تربیت بدنی نجف آباد به مصاحبه یک رزمی کار+ سند

پیرو باز نشر مصاحبه یکی از رزمی کاران نجف آباد  در این پایگاه خبری (که در چندین هفته قبل با دو هفته نامه پایا پژوه صورت گرفته بود) اداره ورزش و جوانان نجف آباد در نامه ای مکتوب به مطالب مطرح شده در این مصاحبه پاسخ گفته که در ادامه متن کامل این جوابیه به همراه […]

پیرو باز نشر مصاحبه یکی از رزمی کاران نجف آباد  در این پایگاه خبری (که در چندین هفته قبل با دو هفته نامه پایا پژوه صورت گرفته بود) اداره ورزش و جوانان نجف آباد در نامه ای مکتوب به مطالب مطرح شده در این مصاحبه پاسخ گفته که در ادامه متن کامل این جوابیه به همراه اسناد مربوط به آن را می توانید مشاهده کنید.

متن جوابیه اداره ورزش و جوانان نجف آباد که در ۱۱ بند تنظیم شده به شرح ذیل است:

متاسفانه  دوستان در این مصاحبه مربی ووشو آقای محمدجوادکاویان پی ، یکطرفه به قاضی رفته و نظر مسئولان اداره ورزش و جوانان  شهرستان را در خصوص ادعاهای این ورزشکار جویا نشده اند، بنابر این برخود لازم می دانم مواردی را در این خصوص جهت تنویر افکار عمومی ذکر کنیم:

۱- در مورد ادعای تربیت چندین ملی پوش باید گفت که ورزشکار ملی پوش تعریف خاصی دارد و به افرادی اطلاق می شود که با تایید شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان به مسابقاتی مشخص اعزام شوند و در خصوص افراد مورد ادعای آقای کاویان پی، چنین امری تاکنون محقق نشده و ورزشکاران مورد اشاره بعضا تنها به اردوهای تیم ملی دعوت شده و یا امکان حضور در ترکیب نهایی تیم های اعزامی را پیدا نکرده اند.

۲- شرکت نامبرده در مسابقات ورزشی کشور ترکیه به صورت آزاد و به عنوان توریسم ورزشی صورت گرفته و بالطبع دولت و اداره ورزش و جوانان نیز امکان پرداخت هزینه های مربوط به آن را نخواهد داشت.

۳-  متاسفانه در برخی موارد شاهد تخلفات انضباطی و جنجال آفرینی این ورزشکار در صحنه های ورزشی و اداره و هیأت استان بوده ایم که درگیری لفظی با رئیس هیات استان در دفتر کار ایشان بوده است.

۴- فرد مصاحبه شونده در بیشتر موارد اصول اخلاقی و صداقت در کلام را لحاظ نکرد و در بسیاری  از موارد مطالبی خلاف واقع را به بدنه زحمت کش اداره ورزش و جوانان شهرستان منتسب کرده که پیگیری حقوقی این اتهامات،جزء حقوق مسلم اداره به شمار خواهد آمد.

۵-  در خصوص سالن بهزیستی نیز باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل پاره ای از مشکلات،خود سازمان بهزیستی راسا” نسبت به خلع ید ورزشکار مذکور از این مجموعه اقدام کرده و اداره ورزش و جوانان نقشی در این موضوع نداشته است.

۶- این مربی در حال حاضر نیز با پرداخت کمترین کرایه ممکن در خانه کاراته که بصورت استیجاری در اختیار هیأت کاراته شهرستان میباشد مشغول فعالیت است و نزدیک به ۵۰ شا گرد را در این سالن (مجاور اداره ورزش و جوانان) تمرین می دهد که بیش از ۸۰ % در آمد کلاس را در قالب شهریه دریافت مینماید که ۲۰% آن را به حساب هیأت کاراته شهرستان واریز میکند.

۷-  در خصوص پرداخت برخی هزینه ها مربوط به افتخار آفرینی های ایشان نیز باید به این نکته اشاره کرد که تمامی هزینه های مربوط به چاپ و نصب بنر های مورد اشاره نامبرده، با طی مراحل اداری لازم پرداخت شده است و در سال ۹۲ جهت اعزام شاگردان نامبرده به مسابقات لیگ کشور مبلغ قابل توجهی بعنوان کمک به اعزام تیم به وی از طریق اداره و هیأت مربوطه  پرداخت شده است.

۸- نامبرده اذعان نموده که آقای طباطبائی وقت برای دیدن ایشان نداشته است که در توضیح باید گفت نامبرده باید بعنوان یک مربی مشکل و مسائل خود را با هیأت در میان گذاشته و در صورت حل نشدن موضوع به معاون ورزشی این اداره مراجعه مینموده است که چنین اقدامی انجام نداده و راسا” روزی که بنده دریک جلسه در محل دفتر کارم بوده ام به اداره مراجعه مینماید که مسئول دفتر از ایشان خواسته است اگر در حدچند دقیقه بیشتر طول نمی کشد داخل بیاید که ایشان هم مسئله را به مسئول دفترگفته و از اداره خارج شده است .

۹- شایان ذکر است نامبرده در سال ۹۰ پس از تشنج و بی حرمتی که در محل این اداره با رئیس و همکاران اداری داشته است با تعهد کتبی و عذرخواهی ، مجددا” مشغول به کارشده است.

۱۰- ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می رسد که با توجه به محدودیت های خاص بودجه ای موجود،طی دو سال اخیر در مجموع تنها ۴۰ میلیون تومان با پیگیری های متعدد و مستمر نماینده مردم در مجلس جهت کمک به بیش از ۴۵ هیات ورزشی فعال شهرستان از وزارت ورزش و جوانان جذب شده که این امر با توجه به تعدد هیات ها و گستردگی فعالیت آنها، امکان تامین مالی تمامی فعالیت های ورزشی را به شدت محدود ساخته است.

۱۱- لازم به ذکر است که در حال حاضر نزدیک به ۲۵۰۰ مربی در شهرستان نجف آباد در رشته های مختلف ورزشی مشغول فعالیت هستند که برخی از آنها عهده دار مسئولیت تیم های ملی در رده های مختلف نیز شده اند که در عین حال اکثر این عزیزان همواره با رعایت صداقت،اخلاق و دیگر خصایل انسانی توانسته اند خود را به عنوان الگوهایی موفق برای نسل جوان و نوجوان معرفی کنند ولی متاسفانه در این میان مربیانی با سطح پایین نیز وجود دارند که برای اسم و رسم  پیدا نمودن سعی دارند از طریق بد اخلاقی ، توهین به هنرآموز و موارد دیگر جایگاهی برای خود رقم بزنند که این راه درستی برای کسی که با امانتهای مردم بعنوان یک مربی مشغول بکار میباشد نیست و این اداره با چنین افرادی برخورد قانونی و لازم را انجام میدهد.

جوابیه تربیت بدنیجوابیه تربیت بدنی (۱)جوابیه تربیت بدنی (۲)