حاشیه تراشی برای یک کنسرت کاملا قانونی
حاشیه تراشی برای یک کنسرت کاملا قانونی

پس از سالها انتظار بالاخره احسان خواجه امیری اولین کنسرت رسمی و کامل موسیقی را در نجف آباد طی دو شب متوالی در سالن شهروند اجرا کرد ولی این امر در همان ساعات اولیه با واکنش های تند برخی فعالین شبکه های مجازی در تلفن های همراه مواجه شده و عده ای تلاش کردند با […]

پس از سالها انتظار بالاخره احسان خواجه امیری اولین کنسرت رسمی و کامل موسیقی را در نجف آباد طی دو شب متوالی در سالن شهروند اجرا کرد ولی این امر در همان ساعات اولیه با واکنش های تند برخی فعالین شبکه های مجازی در تلفن های همراه مواجه شده و عده ای تلاش کردند با دستاویز قرار دادن برخی ناهنجاری هایی که متاسفانه در تمام بخش های جامعه نیز امکان رویت آنها فراهم است، کل چنین کاری را زیر سوال ببرند.

همه ما قبول داریم که نه تنها در یک کنسرت بلکه در بازار،دانشگاه،مراکز آموزشی،حتی مراسم مذهبی مانند تاسوعا و عاشورا نیز می توان برخی از مصادیق ناهنجاری های اجتماعی را پیدا کنیم که به هیچ وجه مورد تایید هم نخواهند بود ولی آیا این امر می تواند به عده ای اجازه دهد با دادن نسبت های ناروا به کل شرکت کنندگان در چنین برنامه ای، یک کار قانونی و دارای مجوز را زیر سوال ببرند؟

به هر حال این برنامه از شورای تامین شهرستان مجوز داشته و این بدان معنی است که تمامی ادارات مرتبط مانند نیروی انتظامی،فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه های امینتی بر برگزاری آن اشراف کامل داشته اند، به طوریکه به اذعان شرکت کنندگان در این کنسرت، چنین برنامه ای را می توان جزء سالم ترین موارد در بین نمونه های برگزار شده در طی سالهای اخیر به شمار آورد.

حتی در این برنامه با دخالت عوامل اجرایی از حضور چندین نفر از خانم های بد حجاب نیز جلوگیری شده و در زمان اجرا هم اعضای خود گروه اجرا کننده با کوچکترین هنجار شکنی ها از سوی معدود شرکت کنندگان برخورد جدی انجام داده و در مجموع کنترل فضای کنسرت را به خوبی انجام داده اند.

دوستان عزیز آیا فکر می کنند اگر با فشار و جوسازی بر علیه چنین برنامه هایی می توانند با فرو کردن سر خود در برف، برخی ناهنجاری های جامعه را کتمان کنند،حتما در اشتباه به سر می برند، چون اگر در چنین فضاهای کنترل شده ای امکان ظهور و بروز هیجان های جوانان فراهم نشود مطمئنا در مناسبت هایی مثل چهارشنبه سوری، برنده شدن یک تیم فوتبال و یا خدای نکرده در بارش اشتباهی یک برف زمستانی باید منتظر بروز آنها باشیم که آن وقت کلی هم هزینه پیش بینی نشده خواهیم پرداخت.

به هر حال نمی توان نیاز به شادی و نشاط را در جامعه جوان کشور نادیده گرفت و تنها انتظار داشت با برنامه های خشک و بدون روح برخی مجموعه های دولتی و مردمی آن هم در تعداد کم این نیاز را بر طرف کرد.اگر هم وجود چند هنجار شکن با ظاهری نامناسب می تواند دلیلی برای بسته شدن باب چنین برنامه هایی به شمار آید پس باید در مورد ادامه فعالیت بازار،دانشگاه و تقریبا کل شهر تجدید نظر کرد تا دیگر شاهد بروز چنین مواردی نباشیم.

دوستانی که دغدغه مسائل فرهنگی و اعتقادی این شهر را دارید و همواره از پشت ارزشهایی مانند دفاع از شهدا و آرمانهای آنان به هر چه که دوست دارند حمله می کنند،آیا فکر می کنند فقط آنها هستند که با چنین ارزشهایی آشنا هستند و بقیه تنها عده ای لاقید و مذهب اند که فقط به منافع خود فکر می کنند؟

همین خود شما واقعا و انصافا چقدر برای این شهدا کار مفید و تاثیر گذار کرده اید؟ چند نفر را توانسته اید به سمت چنین ارزشهایی سوق دهید؟ آیا میدانید که همین شکل از برخوردهای شما چند نفر را تا به حال از ارزشهایی که مدعی دفاع از آن هستید دور کرده است؟

لطفا اجازه دهید شهر نجف آباد در آرامش و ثبات خود به جبران عقب ماندگی های تاریخی اش در بخش های مختلف از جمله فرهنگ و تفریحات سالم بپردازد….