خانه تدین تخریب نشده؛ فقط به آن تعرض شده است
خانه تدین تخریب نشده؛ فقط به آن تعرض شده است

مدیرکل میراث‌ فرهنگی اصفهان  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  در اصفهان با اشاره به وضعیت اسفناک خانه تاریخی “تدین” اظهار داشت: خانه تاریخی “تدین” نجف‌آباد تخریب نشده است بلکه به آن تعرض شده که این موضوع و همچنین پرونده ثبت ملی آن به صورت اضطراری در حال پیگیری است.  فریدون اللهیاری گفت: کسی که اقدام به […]

مدیرکل میراث‌ فرهنگی اصفهان  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  در اصفهان با اشاره به وضعیت اسفناک خانه تاریخی “تدین” اظهار داشت: خانه تاریخی “تدین” نجف‌آباد تخریب نشده است بلکه به آن تعرض شده که این موضوع و همچنین پرونده ثبت ملی آن به صورت اضطراری در حال پیگیری است.

 فریدون اللهیاری گفت: کسی که اقدام به تخریب‌ بنای تاریخی “تدین” نجف‌آباد کند باید در محاکم قانونی مجازات شود، البته دادگستری در این مورد منع تعقیب داده بود ولی بار دیگر به این بنا معترض شدند که این موضوع در حال پیگیری است.

وی با اشاره به قدمت این خانه تاریخی افزود: این خانه تاریخی مربوط به دوران قاجاریه است که تاکنون ثبت ملی نشده اما بنای آن واجد ارزش تاریخی است که باید در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: پرونده ثبت ملی این خانه تاریخی به صورت اضطراری در حال پیگیری است و همکاران ما پیگیر هستند تا مانع از تعرض به این بنا شوند.

وی افزود: کسی که اقدام به تخریب‌ این بنای تاریخی کند باید در محاکم قانونی مجازات شود، البته دادگستری در این مورد منع تعقیب داده بود ولی بار دیگر به این بنا معترض شدند که این موضوع در حال پیگیری است.

البته لازم به ذکر است که تصاویر منتشر شده از تعرض به این خانه بیشتر به تخریبی گسترده شباهت دارند.