خودرو الکتریکی راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی اجتماعی
خودرو الکتریکی راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی اجتماعی

چند وقتی است بحث خودرو در تمام محافل داغ است . اینکه دولت ۱۱۰ هزار وام ۲۵ میلیون تومانی در اختیار ۲ شرکت خودرو ساز قرار داد تا بتواند خودروهای انباشته شده در انبارهای خود را به مردم قسطی بفروشد و پول نقد از بانک بگیرد ،بدون در نظر گرفتن ظرفیت خیابانها و جاده های […]

چند وقتی است بحث خودرو در تمام محافل داغ است . اینکه دولت ۱۱۰ هزار وام ۲۵ میلیون تومانی در اختیار ۲ شرکت خودرو ساز قرار داد تا بتواند خودروهای انباشته شده در انبارهای خود را به مردم قسطی بفروشد و پول نقد از بانک بگیرد ،بدون در نظر گرفتن ظرفیت خیابانها و جاده های کشور و بدون در نظر گرفتن کیفیت این خوردوها و بدون در نظر گرفتن نیاز جامعه.جدا از بحث آلودگی هوا و مصرف انرژی و سوخت منابع نفتی کشور.

شما در روزهای کاری بخصوص صبحها نگاهی به خیابانهای شهر خودمان نجف آباد بیاندازید، انبوهی از خودروهای تک سرنشین که بیشتر آنها خانمها هستند را می بینید. (البته آقایان بیشتر با موتور سیکلت تردد دارند) خودروهایی که بخصوص در خیابان امام خمینی (ره) و خیابان شریعتی ترافیک سنگینی را ایجاد می کند.

واقعا بیاییم نیاز سنجی نماییم که جامعه به چه چیزی احتیاج دارد دوستی گفت بیزحمت جای مردم تصمیم نگیرید اما این را نگفت که مردم راه کارهای مختلف ندارند که بهترین را انتخاب نمایید .فقط یک راه دارند آن هم خرید خودرو پراید آن هم قسطی حتی اگر بی کیفیت باشد که اثبات حرفمان هم رکورد فروش پراید است.

ما فقط سعی دارم یک الگو معرفی نمایم تا مسئولین با هدایت بخش خصوصی نیار واقعی جامعه را برآورده نمایند.ماشین الکتریکی رنو توییزی

به طور مثال معرفی این خودرو که بیشتر جزء موتور سیکلت برقی است یکی از آن موراد است البته هدف از درج این مقاله بومی سازی این نوع تولیدات و الگو گیری و ساخت داخلی است وگرنه این خودرو الان در بازارهای جهانی از پراید هم گرانتر است . شاید دلیل اینکه در منطقه استان اصفهان ماشین ژیان بیشترین مخاطب را داشت ارزانی و کم مصرفی آن بود الان خودرو پراید بالای ۲۰ میلیونی نمیتواند جای آن را بگیرد.

رنو تویزی ، محصولی از شرکت فرانسوی رنو است که با هدف باربری به منظور استفاده در خدمات پیک‌ها ، کارگران پست ، نمایندگان خدماتی و درون شهر طراحی شده است و اجازه ی ورود به بزرگراه‎ها را ندارد. این خوردو با موتور الکتریکی با توان ۱۳ اسب بخار کار می کند. سرعت آن به ۸۰ کیلومتر در ساعت می‎رسد. صندلی آن دو سرنشینه در نظر گرفته شده ولی به اندازه ی یک نفر گنجایش دارد.

قیمت ارائه شده برای این مدل ۶۹۹۰ یورو بود. این اندازه تا ۴۵ یورو ماهانه نیز قابل افزایش است.(حدود سی میلیون تومان)

توییزی ۲٫۳۳ متر طول، ۱٫۱۹ متر عرض و تنها ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد که باتری این خودرو فقط ۱۰۰ کیلوگرم است! باتری ها به خودرو اجازه می دهد که مسافتی معادل ۱۰۰ کیلومتر را طی کند.

برای دو سرنشین این مدل کمربندهای ایمنی تعبیه شده است. کابل شارژ این خودرو سه متر است و به راحتی در ۳٫۵ ساعت کاملا شارژ می شود.

لیست بخش های انتخابی نیز کمی عجیب است: این لیست شامل درهای کناری، فضای زیر صندلی عقب، سنسورهای پارکینگ و یک پک مخصوص بلوتوث و ارتباط یو اس بی و آی پاد می شود.

اگر کمی همت باشد می توانیم خودروهایی شبیه این خودرو  را زیر ۷ میلیون تومان در کشور خودمان تولید نماییم.

انشاء الله

منبع خبر

Download “دانلود بروشور معرفی خودرو”

twizy.pdf – 73 بار دانلود شده است – 1,27 مگابایت