رکوردشکنی دانشگاه آزاد نجف‌ آباد در جذب طرح‌های پژوهشی
رکوردشکنی دانشگاه آزاد نجف‌ آباد در جذب طرح‌های پژوهشی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اعلام کرد که رکورد جذب طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی و صنعتی و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای در این واحد دانشگاهی شکسته شد.

رکوردشکنی دانشگاه آزاد نجف‌ آباد در جذب طرح‌های پژوهشی

آنا: رییس دانشگاه آزاد نجف آباد با اعلام اینکه رکورد جذب طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی و صنعتی و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد شکسته شد، اظهار کرد: این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۹۷ برای نخستین‌بار در تاریخچه فعالیت خود توانست بالغ بر سه و نیم میلیارد تومان طرح پژوهشی برون‌دانشگاهی و صنعتی و ۲۱,۵ درصد درآمد غیرشهریه‌ای به نسبت شهریه دریافتی جذب کند.

امیر رضا نقش افزود: در سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی و رویکرد جدید مدیریتی در این دانشگاه ارتباط با صنعت و جامعه از جایگاه ویژه و حساسی برخوردار بوده و فعالیت‌های دانش‌بنیان و پژوهش‌های کاربردی و مسئله‌محور سرلوحه اهداف دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد ادامه داد: در این راستا واحد نجف‌آباد به‌عنوان بزرگترین مجموعه آموزش عالی در مرکز ایران و یکی از دو واحد جامع با درجه مستقل در کشور و اعتبار بالای داخلی و بین‌المللی با وجود زیرساخت‌ها و توانمندی‌های ویژه و منحصر به فردی مانند بیش از ۱۸۰ آزمایشگاه و کارگاه مجهز، دو مرکز رشد مصوب، ۱۱ مرکز تحقیقاتی متنوع،  پژوهشکده مصوب وزارت علوم و بالغ بر ۲۹۰ رشته تحصیلی دایر در ۱۰ دانشکده مصوب که از این تعداد ۱۷۰ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی است، دارای یکی از بهترین سرانه فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌های کشور است.

وی افزود: این واحد دانشگاهی فقط در ارائه خدمات پژوهشی و آزمایشگاهی توانست ۱۲ میلیارد ریال جذب درآمد کند که رشد قابل توجهی داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی محصولات فناورانه و توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی به خارج دانشگاه، حمایت از مراکز تحقیقاتی در راستای ارتباط هرچه بیشتر با صنعت و جذب طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی در آینده نیز در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

رییس دانشگاه آزاد نجف آباد

امیر رضا نقش

نجف آباد نیوز