سردرگمی نجف آباد بین اجباری و اختیاری بودن فاضلاب
سردرگمی نجف آباد بین اجباری و اختیاری بودن فاضلاب

در حالی که چند روز پیش ابوترابی نماینده مردم در مجلس اعلام کرده بود از این پس واگذاری انشعاب فاضلاب در نجف آباد اختیاری است و هیچ گونه اجباری برای آن وجود نخواهد داشت و این صحبت ها را نیز محمودی فرماندار ویژه این شهر دیروز در حاشیه اعتراض برخی شهروندان تایید کرده بود، ولی […]

در حالی که چند روز پیش ابوترابی نماینده مردم در مجلس اعلام کرده بود از این پس واگذاری انشعاب فاضلاب در نجف آباد اختیاری است و هیچ گونه اجباری برای آن وجود نخواهد داشت و این صحبت ها را نیز محمودی فرماندار ویژه این شهر دیروز در حاشیه اعتراض برخی شهروندان تایید کرده بود، ولی همزمان آب و فاضلاب استان اصفهان با صدور بیانه ای بر ادامه اجباری بودن مشترک شدن شهروندان در این طرح و احتمال قطع آب افراد در صورت امتناع از پذیرش اشتراک تاکید کرده است.

سیروس محمودی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: صبح امروز شماری از شهروندان نجف آباد با مراجعه به فرمانداری این شهرستان خواستار حل این مشکل شدند.
فرماندار نجف آباد با بیان اینکه در اختیار گرفتن انشعاب فاضلاب در این شهرستان اجباری نیست، افزود: اداره آب و فاضلاب نجف آباد چنانچه آب مشترکی را به همین دلیل قطع کرده باشد، باید نسبت به وصل مجدد آن اقدام کند.

اما در این میان جوابیه آب و فاضلاب استان نیز جالب توجه است:

با توجه به درج مطلبی به نقل از نماینده مردم نجف آباد و تیران در مجلس با عنوان “واگذاری انشعاب فاضلاب در نجف آباد اختیاری شد” شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان جوابیه ای نسبت به اظهار نظر این نماینده جهت تنویر افکار عمومی به خبرگزاری ایمنا ارسال کرده است.

روابط عمومی آبفا استان اصفهان اعلام کرد: در خصوص اظهار نظر ابوالفضل ابوترابی، نماینده شهرستان های نجف آباد و تیران در مجلس، که در تاریخ ۲۸/۹/۹۴ با عنوان “واگذاری انشعاب فاضلاب در نجف آباد اختیاری شد” قانونگذار به منظور ارتقا سلامت جامعه و حفظ بهداشت عمومی و صیانت از سفره های آب زیرزمینی در محدوده هایی که طرح لوله گذاری فاضلاب اجرا و به بهره برداری رسیده است، خرید انشعاب فاضلاب را برای اهالی آن محل الزامی دانسته است.
مطابق قانون واگذاری انشعاب آب و فاضلاب لازم و ملزوم یکدیگرند و تمام مالکان واقع در طرح جمع آوری و دفع فاضلاب مکلف هستند در مدتی که شرکت های آب و فاضلاب اخطار و یا اعلام کنند تقاضای نصب انشعاب فاضلاب ملک خود را به مراکز مربوطه تسلیم و هزینه آن را پرداخت کنند در غیر این صورت شرکت های آب و فاضلاب مجاز به قطع آب اینگونه املاک هستند.
لازم به ذکر است که گروهی از مردم نجف آباد صبح چهارشنبه در اعتراض به آنچه که « اجباری شدن اعطای انشعاب فاضلاب توسط سازمان آب وفاضلاب » گفته می شد به فرمانداری و شورای اسلامی این شهر مراجعه کردند.
این افراد به خبرنگار ایرنا گفتند: اداره آب و فاضلاب شهرستان نجف آباد در خصوص واگذاری انشعاب فاضلاب، ساکنان شهر را مجبور به اخذ امتیاز کرده و کسانی که توانایی گرفتن این امتیاز راندارند، تهدید به قطع آب می کند.