به بهانه سالگرد درگذشت آیت الله منتظری؛مقام معظم رهبری:ایشان ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و انقلاب بودند
به بهانه سالگرد درگذشت آیت الله منتظری؛مقام معظم رهبری:ایشان ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و انقلاب بودند

[toggle title=”مقام معظم رهبری در جمع دست‌اندرکاران برگزاری کنگره شهدای نجف آباد” state=”open” ] کمتر جایی را ما سراغ داریم که مثل نجف‌آباد از نهضت امام رضوان الله علیه استقبال کرده باشد که البته عمده آن، به برکت مرحوم آقای منتظری بود؛ ایشان خب شاگرد امام و علاقمند به امام و ارادتمند به امام و […]

[toggle title=”مقام معظم رهبری در جمع دست‌اندرکاران برگزاری کنگره شهدای نجف آباد” state=”open” ] کمتر جایی را ما سراغ داریم که مثل نجف‌آباد از نهضت امام رضوان الله علیه استقبال کرده باشد که البته عمده آن، به برکت مرحوم آقای منتظری بود؛ ایشان خب شاگرد امام و علاقمند به امام و ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و انقلاب بودند.[/toggle]

montazery

چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله منتظری

این صحبتهای مقام معظم رهبری بعد از گذشت ۴ سال از رحل آیت الله منتظری در جمع مسئولین شهر و کادر کنگره شهدای نجف آباد است که جای تأمل دارد. حضرت آقا در نقد و توصیف شخصیت آن مرحوم از شاگرد، علاقمند و ارادتمند به امام یاد فرمودند در صورتی که اطرافیان ایشان و سیاسیون هرچه در توان داشتند به کار بردند تا حضرت امام و مرحوم منتظری را جدا از هم نشان دهند . حتی چند روز قبل از فوت ایشان در اوج فتنه ۸۸ ، وقتی از شبکه رسانه ملی پاره شدن عکس حضرت امام (ره) را نمایش داد ، ایشان بعد از درس نهج البلاغه خود از حضرت امام (ره) به نیکی یاد فرمودند . اما واقعاٌ این چه دستهایی است که اصرار دارد بین آن دو بزرگوار چنین اختلاف هایی نمایش دهند و منکر خیلی از واقعیتهای انقلاب شوند.

در ادامه صحبتهای مقام معظم رهبری اشاره شده به :”معتقد به مبارزه و انقلاب ” که باز یادمان باشد ایشان در این راه شکنجه های فراوانی از طرف ساواک متحمل شدند. حال چنین روحیه و اعتقادی باعث میشود مردمی که گوش به بیان و قلم و گفته های ایشان (آیت الله منتظری ) دارند در قبل و بعد از انقلاب ، حماسه و شگفتی بیافرینند. مردمی که در هشت سال دفاع مقدس در قله جهادی قرار می گیرند ، با حضور در لشگر ۸ نجف اشرف ، جهاد سازندگی و یگانهای دیگر استانها مثل توپخانه نیروی زمینی و لشگر ۲۵ کربلا از خود رشادتها نشان دادند.

جا دارد در چهارمین سالگرد ارتحال آن مرحوم ضمن نثار فاتحه به روح ایشان سعی نماییم در راه اتحاد خود در مقابل بیگانگان با تمرکز بر نقاط مشترک و هم دلی به دنیا ثابت کنیم که نجف آباد هنوز خط شکن است و در تمام عرصها جلو دارو پیشقدم بوده و بعد از این هم خواهد بود.

 

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۸۸ هم در پیامی درگذشت فقیه بزرگوار آیت‌الله آقای حاج شیخ حسینعلی منتظری رحمۀ الله علیه را تسلیت گفتند. متن پیام به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاع یافتیم که فقیه بزرگوار آیت الله آقای حاج شیخ حسینعلی منتظری رحمه الله علیه دارفانی را وداع گفته و به سرای باقی شتافته‌اند. ایشان فقیهی متبحّر و استادی برجسته بودند و شاگردان زیادی از ایشان بهره بردند. دورانی طولانی از زندگی آن مرحوم در خدمت نهضت امام راحل عظیم الشأن گذشت و ایشان مجاهدات زیادی انجام داده و سختی‌های زیادی در این راه تحمل کردند.
در اواخر دوران حیات مبارک امام راحل امتحانی دشوار و خطیر، پیش آمد که از خداوند متعال میخواهم آن را با پوشش مغفرت و رحمت خویش بپوشاند  و ابتلائات دنیوی را کفاره‌ی آن قرار دهد. اینجانب درگذشت ایشان را به همه‌ی بازماندگان بویژه همسر مکرّمه و فرزندان محترم آن مرحوم تسلیت میگویم و رحمت و مغفرت الهی را برای وی مسألت میکنم.
سیّد علی خامنه ای
۲۹/ آذر/ ۱۳۸۸