آب شرب در شهر اصفهان تا ساعات پایانی امشب قطع است
آب شرب در شهر اصفهان تا ساعات پایانی امشب قطع است

در پی بارندگی‌های شب گذشته در محور غرب استان اصفهان و سیلابی شدن رودخانه، از نیمه های شب، ورود آب به تصفیه‌خانه قطع شد و صبح امروز با رفع کدورت آب، آبگیری تصفیه خانه مجددا آغاز شد و ان‌شاءالله تا ساعات پایانی امشب مشکل قطعی آب در اصفهان برطرف می‌شود. اکبر بنی‌طبا  اظهار کرد:‌ بارندگی‌های […]

در پی بارندگی‌های شب گذشته در محور غرب استان اصفهان و سیلابی شدن رودخانه، از نیمه های شب، ورود آب به تصفیه‌خانه قطع شد و صبح امروز با رفع کدورت آب، آبگیری تصفیه خانه مجددا آغاز شد و ان‌شاءالله تا ساعات پایانی امشب مشکل قطعی آب در اصفهان برطرف می‌شود.

اکبر بنی‌طبا  اظهار کرد:‌ بارندگی‌های شب گذشته در محور غرب استان اصفهان، منجر به جاری شدن سیل و سیلابی شدن رودخانه زاینده‌رود شد که همین امر افزایش کدورت آب در سد تنظیمی آبگیر تصفیه‌خانه بابا شیخ علی را به همراه داشت.
وی با بیان اینکه وقتی میزان کدورت از مقدار مشخصی بیشتر شود، ورودی آب به تصفیه‌خانه قطع می‌شود، افزود: نیمه‌های شب گذشته به دلیل بالا رفتن کدورت و گل‌آلودی آب از ورود آن به تصفیه‌خانه جلوگیری و نسبت به پاکسازی و کاهش کدورت و افزایش دبی خروجی سد اقدام شد تا شرایط پایدار برای آبگیری فراهم شود.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد:‌ از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح امروز میزان کدورت آب سیر نزولی پیدا کرد و مجددا آب در حال ورود به تصفیه‌خانه است و نسبت به افزایش دبی تصفیه خانه آب و انتقال به منابع اقدام شده است.
بنی‌طبا خاطرنشان کرد:‌ از نیمه شب گذشته تا صبح امروز کاهش حجم آب به حدود ۲۰ درصد ظرفیت اسمی انتقال آب رسید یعنی با افت ۸۰ درصدی آب مواجه شدیم.
وی با بیان اینکه آب مصرفی اصفهان از شب گذشته تا صبح امروز از ظرفیت ذخیره منابع موجود تامین شده بود، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که روند افت فشار یا قطعی آب تا ساعات پایانی امشب به طول انجامد و ان‌شاء الله بعد از آن وضعیت به روال عادی بازمی‌گردد.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت آبگیری و افزایش آب‌رسانی در حال انجام است، تصریح کرد: این خط انتقال، تامین آب شرب ۵۶ شهرِ استان را بر عهده دارد.
بنی‌طبا اظهار کرد: شهرستان‌هایی که در محور شرق، جنوب و شمال استان قرار دارند از جمله نجف آباد، فلاورجان، لنجان، فولادشهر و محور شرق اصفهان با توجه به اینکه منابع ذخیره آنها از قبل آب‌گیری شده بود، از این ذخیره استفاده می‌کنند و مشکل خاصی ندارند و اگر هم مشکلی در این زمینه وجود داشته در حد افت فشار بوده است.
وی خاطرنشان کرد:‌ اقدامی که از سوی شرکت صورت گرفته این است که از منابع محلی و چاه‌های مورد تایید به ظرفیت منابع تامین و مدار بهره‌برداری اضافه کرده تا کمبود آب به حداقل ممکن برسد.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: در حال حاضر تمام مناطق شهر اصفهان با مشکل قطعی آب مواجه هستند، منتها مکان‌هایی که به چاه‌های مورد تایید نزدیک‌تر باشند طبیعتا با افت فشار کمتری مواجه خواهند بود.
منبع:ایمنا