صداقت مهمترین شرط قبولی عزاداری است
صداقت مهمترین شرط قبولی عزاداری است

در عزاداری های امام حسین(ع) داشتن صداقت و لحاظ کردن معارف حسینی در تمامی وجوه زندگی،مهمترین شرط قبولی محسوب می شود. حجت الاسلام مصطفی حسناتی در خطبه های این هفته ضمن اعلام این مطلب گفت: نمی توان احترام و علاقه به امام حسین(ع) را تنها به ایام عزاداری محدود کرد و در دیگر شئون زندگی […]

در عزاداری های امام حسین(ع) داشتن صداقت و لحاظ کردن معارف حسینی در تمامی وجوه زندگی،مهمترین شرط قبولی محسوب می شود.

حجت الاسلام مصطفی حسناتی در خطبه های این هفته ضمن اعلام این مطلب گفت: نمی توان احترام و علاقه به امام حسین(ع) را تنها به ایام عزاداری محدود کرد و در دیگر شئون زندگی نسبت به دستورات و الزامات دینی که این امام برای احیاء آن جانش را از دست داد، بی تفاوت بود.
امام جمعه نجف آباد در ادامه از اقامه نماز جماعت اول وقت به عنوان یکی از محوری ترین اصول عاشورا نام برد و گفت: اینکه همزمان با وقت اقامه نماز، در برخی موارد شاهد ادامه عزاداری و یا توزیع نذری باشیم، بزرگترین دشمنی در حق مفاهیم حرکت عاشورا مرتکب شده ایم و امیدواریم با تعمیق عزاداری های سنتی و صحیح شاهد گسترش بیش از پیش چنین ارزش هایی در سطح جامعه باشیم.
حسناتی همچنین با اشاره به تلاش های دشمنان برای منحرف کردن عزاداری های ناب حسینی اضافه کرد: مطمئنا گرفتن چنین دلبستگی و اعتقاداتی از ملت بزرگ ایران بسیار سخت خواهد بود ولی تلاش می شود با اضافه کردن برخی انحرافات و بدعت های تازه به این رود جاری و پاک، از تاثیر گذاری آن در زمینه های مختلف کاسته شود.
وی بخش دیگری از سخنان خود را به موضوع برجام اختصاص داد و با اشاره به تلاش های ۱۲ سال گذشته در این موضوع بیان کرد: رهبری انقلاب پس از طی مراحل قانونی تصویب این معاهده، با شرایطی خاص اجرای آن را تایید کردند و در شرایط کنونی همه آحاد جامعه باید در کنار مسئولان به حسن اجرای آن و جلوگیری از فراهم شدن زمینه نفوذ دشمنان کمک کنند.

منبع:ایمنا