لزوم تجدید نظر در «زنده گیری» سگ ها
لزوم تجدید نظر در «زنده گیری» سگ ها

ایسنا: مدیر شبکه بهداشت نجف آباد بلافاصله پس از این حادثه و با اعتراض شهروندان از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خواست در خصوص طرح زنده‌گیری سگهای ولگرد که مشکلات زیادی را به وجود آورده با مبادی ذی‌ربط مذاکره کرده و راهکار ساده‌تری برای رفع این معضل ارایه کنند. وی افزود: پس از انتقال […]

ایسنا: مدیر شبکه بهداشت نجف آباد بلافاصله پس از این حادثه و با اعتراض شهروندان از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خواست در خصوص طرح زنده‌گیری سگهای ولگرد که مشکلات زیادی را به وجود آورده با مبادی ذی‌ربط مذاکره کرده و راهکار ساده‌تری برای رفع این معضل ارایه کنند.

وی افزود: پس از انتقال مصدوم به بیمارستان فاطمه الزهرا نجف آباد و شستشوی زخم و تزریق واکسن، با هماهنگی ستاد هدایت، بیمار همراه با پوست جدا شده به بیمارستان الزهرا اعزام و تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفت.

وی با بیان اینکه وضعیت جسمانی مصدوم خوب است و از بیمارستان مرخص شده، تصریح کرد: پوست سر مصدوم پیوند زده شد و تا چهار روز دیگر نتیجه آن مشخص می شود .

گله داری افزود: خانواده این پسر بچه توانایی پرداخت هزینه عمل راندارند و در تلاش هستیم با همکاری شهرداری و دیگر مسئولان هزینه را به حداقل برسانیم اما هر بار با موردهایی مواجه هستیم که به دلیل فقر مالی در حاشیه شهر زندگی می کنند و با چنین خطراتی مواجه می شوند.

وی با اشاره به وحشت مردم از حادثه رخ داده در نجف آباد گفت: چند هفته قبل نیز سگ ولگرد دیگری به یکی از کارگران شهرداری نجف آبادحمله کرد که متأسفانه نتیجه آزمایش هاری مثبت بود.

گله داری افزود: اتلاف سگ های ولگرد به عهده کمیته اتلاف شهرداری است که چند سال پیش این اقدام با قرص سیانور انجام می شد اما به دلیل آثار زیست محیطی که این اقدام داشت تصمیم گرفته شد که از میر شکارها استفاده شود که سگ ها را می گرفتند و می کشتند.

وی ادامه داد: پس از ابلاغ طرح زنده گیری سگ های ولگرد، کشتن آنها منتفی شد، اما شهرداری همان طور که بارها در کارگروه ها مطرح کرده هزینه نگهداری این سگ ها را ندارد.

مدیر شبکه بهداشت نجف آباد گفت:  مسئولان ذی ربط باید برای این موضوع راهکاری ارایه دهند اکنون نه تنها در حاشیه شهرها با سگ های ولگرد مواجه هستیم بلکه در مرکز شهر هم سگ می بینیم.

وی با بیان اینکه سگ های ولگرد زایمان زیادی دارند، افزود: یا باید اینقدر داروی بیهوشی در اختیار شهرداری قرار داد یا اینکه راهکار دیگری برای شکار و نگهدای این سگ ها پیدا کرد.