مصاحبه تلویزیونی شهید کاظمی با موضوع فتح خرمشهر+فیلم
مصاحبه تلویزیونی شهید کاظمی با موضوع فتح خرمشهر+فیلم
کنگره شهدای نجف آباد: در این فیلم که اوایل دهه70 ضبط شده، شهید احمد کاظمی فرمانده وقت لشکر8نجف‌اشرف، طی برنامه تلویزیونی سپاه که به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات الی‌بیت‌المقدس ضبط شده، در حضور رحیم صفوی و غلامعلی رشید، به ارائه توضیحاتی در خصوص این عملیات می‌پردازد.

مصاحبه تلویزیونی شهید کاظمی با موضوع فتح خرمشهر+فیلم

کنگره شهدای نجف آباد: در این فیلم که اوایل دهه۷۰ ضبط شده، شهید احمد کاظمی فرمانده وقت لشکر۸نجف‌اشرف، طی برنامه تلویزیونی سپاه که به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات الی‌بیت‌المقدس ضبط شده، در حضور رحیم صفوی و غلامعلی رشید، به ارائه توضیحاتی در خصوص این عملیات می‌پردازد.

در این برنامه، مجری از شهید کاظمی به عنوان «فرمانده اولین تیپی که وارد خرمشهر شد» یاد کرده و از او می‌خواهد توضیحاتی در این خصوص ارائه دهد. شهید کاظمی نیز مطالبی در خصوص آمادگی کامل عراق برای یک نبرد شدید در خرمشهر و جزئیات مربوط به شکست معجزه‌آسای آن‌ها گفته و لحظاتی از ورود نیروها به میدان مرکزی شهر و تعداد بسیار زیاد اسرا را توصیف می‌کند.

در ادامه، رحیم‌صفوی که تنها فرمانده دارای درجه در این برنامه است، توضیحاتی در خصوص شرایط ملی و جهانی مقطع آزادسازی خرمشهر داده و رشید هم بخشی از پیام حضرت‌امام(ره) به مناسبت این عملیات را بازگو می‌کند.

در ادامه برنامه، وقتی دوباره نوبت به صحبت‌های شهید کاظمی می‌رسد، این فرمانده در ابتدا از تمامی هنرمندان و نویسندگان درخواست می‌کند که خاطرات دفاع‌مقدس را ثبت و ضبط کنند و در ادامه خاطره‌ای از شرایط حساس و شکننده مرحله دوم عملیات را بازگو می‌کند.

این مصاحبه، با صحبت‌های رحیم صفوی در خصوص حضور شهید آیت‌الله صدوقی در قرارگاه مرکزی کربلا و حرف‌های مجری پیرامون بازسازی مناطق جنگی، به پایان می‌رسد.

۳۴۹٫۱

تصاویر، تزیینی هستند.

شهید احمد کاظمی

شهید احمد کاظمی

 

مصاحبه تلویزیونی شهید کاظمی با موضوع فتح خرمشهر+فیلم