مصلی نماز جمعه نجف آباد؛ نیازی که در رمضان خود نمایی می کند
مصلی نماز جمعه نجف آباد؛ نیازی که در رمضان خود نمایی می کند

شهرستان نجف آباد با توجه به بافت فرهنگی و مذهبی خود حتی پیش از انقلاب نیز از اواخر دهه چهل با حضور روحانیون معروف و سرشناس خود نماز جمعه را برگزار می کرده ولی در تمامی این سالها نبود یک مصلی مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. به گزارش خبرنگار ایمنا این معضل […]

شهرستان نجف آباد با توجه به بافت فرهنگی و مذهبی خود حتی پیش از انقلاب نیز از اواخر دهه چهل با حضور روحانیون معروف و سرشناس خود نماز جمعه را برگزار می کرده ولی در تمامی این سالها نبود یک مصلی مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا این معضل در جمعه های ماه مبارک رمضان،ویژه ایامی مانند عید سعید فطر و دیگر مناسبت هایی که با حضور چشمگیر مردم این دیار همراه است بیشتر خود نمایی می کند.

البته نزدیک به یک دهه قبل با مشارکت اسثنایی و خوب مردم،خیرین و مسئولان شهرستان مبالغ زیادی نیز به منظور تهیه زمین و ساخت یک مصلی جمع آوری شد ولی به دلایلی زمین اختصاص داده شده به این کار در حال حاضر به پارک تفریحی و فضای سبز در ابتدای ورودی نجف آباد تبدیل شده و تنها علائم مشخص کننده آن نرده های سبز رنگی است که دور تادور این زمین وسیع کشیده شده است.namazjome

شاید نسل های جدید نجف آباد کمتر از این موضوع مطلع باشند ولی قدیمی تر ها هنوز نیز برای رفتن به این پارک برای خود محدودیت های قائل می شوند و برگزاری هر چند وقت یکبار نماز های جمعه در این مکان تنها راهی است که دلسوزان به منظور یاد آوری این نکته به مردم پیدا کرده اند.

حال این سوال پیش می آید که چگونه مردم این شهرستان که به قول رهبر معظم انقلاب بر قله بر جسته جهاد قرار گرفت اند و درتمامی صحنه ها پیشرو و نمونه بوده اند چرا باید از داشتن حداقل امکانات مذهبی مانند یک مصلی محروم بمانند و مجبور باشند رنج گرما و سرما را در زمان نماز های جمعه و دیگر مناسبت های مذهبی متحمل شوند.

شاید قناعت و فداکاری بی مانند این مردم زحمتکش و مومن است که برای آنها جای گله گذاری از نبود چنین امکاناتی نگذاشته ولی آیا مسئولان نباید با نگاهی ویژه حداقل امکانات را برای چنین سرمایه های عظیمی فراهم کنند و با مدیریت قوی تر مانع از ادامه چنین معضلاتی شوند؟

اینکه چرا در زمینی که به منظور ساخت مصلی در بهترین نقطه شهر اجازه درخت کاری داده می شود و آن را به فضایی سبز تبدیل می کنند نیز از دیگر سوالات بی پاسخ و مهم بیشتر مردمی است که با اهدای جان جوانانشان به عنوان ارزشمند ترین سرمایه های خود پایبندی خود را به این نظام ثابت کرده اند.

امیداوریم با توجه بیشتر مسئولان در آینده شاهد کاهش چنین مشکلاتی باشیم.namazjome-(3)-1