مقایسه غیر منصفانه ۲ مدیر در نجف آباد
مقایسه غیر منصفانه ۲ مدیر در نجف آباد

اخیرا برخی در فضای مجازی اقدام به مقایسه دو تن از مدیران سابق و فعلی شهر نجف آباد کرده اند که با توجه به تفاوت بسیار زیاد عملکرد آنها، به نظر چندان کار منصفانه و عادلانه ای محسوب نمی شود. این مقایسه در حالی صورت می گیرد که بازده کاری و شرایط درآمدی مجموعه تحت […]

اخیرا برخی در فضای مجازی اقدام به مقایسه دو تن از مدیران سابق و فعلی شهر نجف آباد کرده اند که با توجه به تفاوت بسیار زیاد عملکرد آنها، به نظر چندان کار منصفانه و عادلانه ای محسوب نمی شود.

این مقایسه در حالی صورت می گیرد که بازده کاری و شرایط درآمدی مجموعه تحت مدیریت این دو نفر به هیچ وجه قابل مقایسه با یکدیگر نبوده و اگر از عامه مردم در این خصوص نظر خواهی درستی صورت گیرد، به خوبی پاسخ بسیاری از انتقادات غیر کارشناسی و بعضا مغرضانه داده خواهد شد.

 به نظر می رسد  همیشه انتقاد نسبت به مدیری بومی بسیار راحت تر از کسانی باشد که سالها از خارج نجف آباد مسئولیت های مهمی را بر عهده گرفته اند و بعضا در پایان خدمت خود، حتی اجازه مدیریت در شهرهای بسیار کوچک استان را هم پیدا نکردند.

حال که در حدود ۳ سال اخیر، فرزندی از همین دیار همه توان خود را برای خدمت به میدان آورده و در این مسیر سلامتی، خانواده و بسیاری چیزهای دیگر را فدا کرده، به نظر چندان منصفانه و عادلانه نخواهد بود که عملکردش را با کسی مقایسه کنیم که لیست پروژه های شاخص عملیاتی شده توسط مجموعه تحت مدیریت وی در طول نزدیک به ۷ سال، شاید به انگشتان یک دست هم نرسد.

آیا مدیری که بدون کار کارشناسی با جذب صدها نفر پرسنل جدید و اعمال تغییراتی کلی، هزینه های جاری این مجموعه را به صورت سرسام آوری افزایش داد را می توان با کسی که با وجود کاهش نزدیک به ۸۰ درصدی منابع درآمدی، پروژه های عمرانی کوچک و بزرگی را به سامان رسانده، مقایسه کرد؟

بد نیست دوستان در بیان مطالب و انتقادات بعضا بی رحمانه خود، کمی هم جانب انصاف و عدالت را رعایت کرده و مراقب باشند در بازی از پیش طراحی شده برخی افراد مغرض قرار نگیرند.

برخی نیز معتقد هستند هر قدر که به ایام انتخابات پنجمین دوره شورای شهر نزدیک شویم، باید منتظر تند تر شدن چنین انتقاداتی به منظور کسب وجهه اجتماعی بیشتر در مسیر تبلیغات این دوره باشیم.

این که خارج از گود فقط گفتن «لنگِش کن» را یاد گرفته باشیم، چندان امتیاز مهمی محسوب نمی شود و بهتر است هر کدام از ما ضمن بیان انتقادات دلسوزانه و موثر، در حد توان خود به حل مشکلات چندین ساله این شهر و عقب ماندگی تاریخی آن کمک کنیم.