گزارش تصویری از نمایشگاه آثار هنری تعدادی از بانوان نجف آباد
گزارش تصویری از نمایشگاه آثار هنری تعدادی از بانوان نجف آباد

نمایشگاهی از آثار هنری تعدادی از بانوان نجف آباد از نهم تا هجدهم ماه جاری توسط موسسه فرهنگی اجتماعی طنین در محل سابق ژاندارمری این شهر واقع در خیابان ۲۲ بهمن برپا شده است. در ادامه خبر می توانید گفت و گوی صورت گرفته با خانم منتظری مسئول این موسسه و تعدادی از تصاویر مربوط […]

نمایشگاهی از آثار هنری تعدادی از بانوان نجف آباد از نهم تا هجدهم ماه جاری توسط موسسه فرهنگی اجتماعی طنین در محل سابق ژاندارمری این شهر واقع در خیابان ۲۲ بهمن برپا شده است.

در ادامه خبر می توانید گفت و گوی صورت گرفته با خانم منتظری مسئول این موسسه و تعدادی از تصاویر مربوط به این نمایشگاه را مشاهده کنید.

فریبا منتظری متولد ۱۳۵۶ اصفهان و در حال اخذ مدرک فوق دیپلم مدیریت خانواده است. وی از سال ۱۳۸۰ وارد فعالیت های فرهنگی اجتماعی شد و در همان آغاز از سوی فرمانداری نجف آباد به مدت یک سال در یزدانشهر فعالیت کرد و سپس به نجف آباد بازگشت و مدیریت موسسه فرهنگی اجتماعی طنین را که از سال ۱۳۷۵ آغاز به کار کرده بود را در دست گرفت و موفق شد در سال ۹۱ این موسسه را ثبت کند. ایشان تا کنون در حدود ۲۶ نمایشگاه و فروشگاه از آثار و تولیدات اعضا موسسه را برگزار کرده است و در حال حاضر نیز نمایشگاه و فروشگاه آثار اعضا موسسه را از ۹ دی ماه تا ۱۸ دی برپا داشته است که به همین بهانه گفتگوی کوتاهی با ایشان انجام دادیم:

۱ هدف از حضور شما در این عرصه و این موسسه و فراهم نمودن چنین موقعیتی برای بانوان چیست؟

بالا بردن سطح آگاهی و منش زنان شهرستان و شرکت زنان در تولید و خلق آثار هنری و همچنین حضور در بازار کار و درآمدزایی آنان.

۲ در حال حاضر در موسسه چه برنامه هایی دارید؟

آموزش ۱۵ رشته هنری از قبیل: قلم زنی – چرم – گلیم – منبت و… وتولید آثار هنری و همچنین ایجاد تولیدی پوشاک که اعضای آن از عزیزان ناشنوا هستند.

۳ هدف شما از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه چیست؟

عرضه تولیدات بانوان به عموم و نشان دادن توانایی های آنان و استفاده مفید و سودمند از استعداد های بانوان. البته برگزاری چنین نمایشگاه هایی در روحیه و خود باوری بانوان نیز تاثیر به سزایی دارد.

۴ برنامه های آینده موسسه چیست؟

گسترش دادن رشته های آموزشی و جذب بیشتر بانوان. یکی از مهمترین برنامه های آینده موسسه که ان شاءا… به یاری خدا محقق شود، جذب و به کارگیری بانوان و زنانی است که در محیط های نامناسب برای بانوان مشغول کار هستند و حمایت از آنان در موسسه و اشتغالزایی آنها.

۵ درخواست شما از مسئولین چیست؟

حمایت از بانوان مستعد و اختصاص دادن مکان و فضایی مناسب برای موسسه چون تا به حال مکانی ثابت به موسسه اختصاص نداشته و عدم برخی از تجهیزات که از مشکلات اصلی ما به حساب می آید.