مخاطب این «باید ها» خود دولت است

دسته: اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۴ بهمن ۱۳۹۶

جام جم آنلاین: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به مصاحبه رادیو و تلویزیونی اخیر رئیس جمهور با مردم، گفت: ایشان باز هم از مجموعه بایدهایی در خصوص رفع مشکلات جوانان و جامعه تاکید داشتند که طبق فرمایش صریح مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام (دیدار سال گذشته) مخاطب این بایدها خود دولت و شخص رییس جمهور است و ضرورت دارد تحقق این بایدها در صحنه عمل نمود پیدا کند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مجلس در کمک به دولت از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد، خاطر نشان کرد: متاسفانه دولت در شش سال اخیر مداوم از بایدها سخن گفته اما باید در خصوص بزرگ ترین مشکلات جامعه خاصه در مورد اشتغال و مسکن که بار مالی دارد لوایح جامعی به مجلس ارایه دهد تا نمایندگان در این خصوص قانونگذاری کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در ادامه گفت: دولت در گذشته از ورود کالای قاچاق از طریق برخی اسکله های نظامی در کشور گلایه داشت اما الان که تمام اسکله های ما تحت نظارت سازمان گمرکات و خود دولت قرار دارد انتظار داریم دیگر شاهد ورود حجم بالای کالای قاچاق به کشور نباشیم.

ابوترابی مقوله مسکن را لوکوموتیو پیشران اشتغال دانست وافزود: در حال حاضر ما ۱۶ میلیون نفر ساکن در بافت فرسوده داریم بعلاوه اینکه بیش از ۱۱ میلیون حاشیه نشین در کشور وجود دارد. اگر دولت با ارایه تسهیلات و تخصیص وام های عمرانی ویژه بازار ساخت و ساز مسکن و احیای بافت فرسوده را رونق بخشد، عملا برای احداث هر پروژه عمرانی و مسکونی ۳۳۰ شغل بوجود می آید و بسیاری از موانع اشتغال بیکاران جامعه مرتفع می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.