شب اقتدار نجف آباد

دسته: اجتماعی , حوادث
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۱۱ دی ۱۳۹۶

در دهمین شب دی ماه ۹۶، نجف آباد با اقتدار نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی به خوبی از پس مشکلات تجمعی که بهانه اش مسائل اقتصادی بود، برآمد.

با حضور هوشیارانه و به موقع نیروهای مختلف در میدان حضرت امام (باغملی) بسیاری از عوامل اصلی تحریک مردم که بعضا در شب قبل شناسایی شده بودند، در همان دقایق اول دستگیر شدند. تعدادی هم در فاصله پایان تجمع دیشب تا امروز بازداشت شده بودند. با این حرکت تقریبا امکان هیچ گونه تظاهرات و دادن شعار در باغملی فراهم نشد.

با نمایش اقتدار نظام در میدان اصلی نجف آباد، اغتشاشگران تلاش کردند اهداف خود را در سایر خیابان های شهر دنبال کنند که در این میان با همکاری خوب یگان ویژه نیروی انتظامی و بسیج، این هدف نیز ناکام ماند.

تا حوالی ساعت ۱۱شب برخی درگیری های پراکنده در خیابان های اصلی شهر همچون امام خمینی و شریعتی ادامه داشت.

با حضور نیروهای بسیج، حفاظت ویژه ای از مراکز حساس شهر به ویژه جایگاه های عرضه بنزین انجام گرفت و برخی تحرکات در اطراف شهر به سرعت کنترل شد.

حجم تخریب های امشب نسبتا کم بود و در کنار حمله به فروشگاه محصولات فرهنگی کنار بنیاد آیت الله خامنه ای، بیشترین خسارت متوجه بلوک فرش معابر بود که اغتشاشگران آن را خرد کرده و پرتاب می کردند.

نیروی انتظامی در مواردی برای متفرق کردن اغتشاشگران از گاز اشک آور استفاده کرد و در نقاط مختلف شهر دهها نفر دستگیر شدند.

یکی از مسئولان در خصوص شرایط دستگیر شدگان گفت: «متاسفانه بیشتر این افراد درک درستی از تبعات شرکت در اغتشاش ندارند و به نوعی تحت تاثیر جو تجمع قرار گرفته اند.»

از حوالی نیمه شب نیز همزمان با برقراری آرامش کامل در نقاط مختلف شهر، کارگران شهرداری کار تمیز کردن خیابان ها را شروع کردند.

در برخی نقاط اغتشاشگران چیزهایی مانند کارتن و زباله را آتش زده بودند.

 


بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
مینا دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۷:۱۳ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.برای اعتراض به وضعیت گرانی و بیکاری و فساد اقتصادی که هر روز خبر اختلاس جدید می‌شنویم راه قانونی اش چیست؟اگر تجمع نباید کرد و البته هم که تخریب و اغتشاش کار بسیار غلطی هست اما چگونه باید مشکلات را به گوش مسئولان رساند که دشمنان هم سوء استفاده نکنند و مردم هم درگیر اغتشاش نشوند؟؟

ابوعلی سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۶:۳۶ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر به نظر می رسد رساندن اعتراضات به صورت تجمعات مصالحت آمیز راه مناسبی است و این درصورتی است که برداشت دیگری از آن نشود

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.